Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İngilizce Öğretmeni Öğrencisini Nefes Borusuna Kaçan Yemeği Heimlich Manevrasıyla Kurtardı!

Öğretmenin Heimlich Manevrasıyla Öğrencisini

Öğretmenin Heimlich Manevrasıyla Öğrencisini Kurtarması

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde bulunan Emrullah Efendi Ortaokulu’nda geçtiğimiz hafta yaşanan olayda İngilizce öğretmeni Rezzan Çelik, öğrencisinin nefes borusuna yiyecek kaçması durumunda hızlıca müdahale ederek öğrenciyi kurtardı. Olayın ardından öğretmen Çelik, yaşadığı deneyimi ve müdahaleyi nasıl gerçekleştirdiğini anlattı.

Öğretmenin Anlattıkları

Öğretmen Çelik, o anları anlatırken yaşadığı zorlu anları ve öğrencisiyle yaşadığı duygusal anları detaylarıyla paylaştı. Hızlıca müdahale etmenin önemini vurgularken, aynı zamanda yapmış olduğu Heimlich manevrasıyla öğrenciyi kurtarmanın mutluluğunu da dile getirdi. “Herkesin öğrenmesi lazım” diyerek, ilk yardım eğitiminin önemine dikkat çekti.

Okul Müdürü ve Öğretmenin Önemi

Okul Müdürü Yusuf Özdemir de konuyla alakalı yaptığı açıklamada, öğretmen Çelik’in öğrenciyi kurtarmasından dolayı teşekkür ederek, tüm öğretmenlere örnek olması gerektiğini belirtti. Ayrıca, öğretmenlerin sadece bilgi aktarmakla kalmayarak, öğrencilerin sorunlarıyla ilgilenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Öğretmenin Heimlich Manevrası Hakkında Bilgiler

İngilizce öğretmeni Rezzan Çelik, öğrencisine Heimlich manevrası uygulayarak nefes almasını sağladı. Kendisinin tedbir amaçlı araştırmış olduğu bu müdahale yöntemini, Bakanlık aracılığıyla aldığı ilk yardım eğitimiyle desteklediğini ve bu müdahale yönteminin herkes tarafından öğrenilmesi gerektiğini belirtti.

İlgili Haber  Mazerete Bağlı Ek Yer Değiştirme Başvurusu Bitiş Tarihi Belli Oldu!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması
Sıradaki Haber Öğretmen Ataması Mülakat Sonuçları ve 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Sonuçları Nereden Bakılır? 2024