Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İflas Vakaları Yüzde 8 Artış Gösterecek

Allianz Risk Barometresi: 2024

Allianz Risk Barometresi: 2024 Yılında Küresel Ticari İflaslar Üçüncü Kez Arka Arkaya Artacak

2024 yılında küresel ticari iflasların art arda üçüncü kez artış göstereceği belirtiliyor. İflaslarda 2022’deki yüzde 1’lik küçük bir toparlanma ve 2023’teki yüzde 7’lik hızlanmanın ardından, bu yıl yüzde 8 oranında artış bekleniyor.

Allianz Risk Barometresi’nin yıllık raporuna göre, küresel ticari riskler arasında siber saldırılar en fazla endişe duyulan konu olarak öne çıkıyor. Allianz Trade iflas raporunda da 2024 yılında küresel ticari iflasların üçüncü kez artış göstereceğine yer veriliyor. İflaslarda 2022’deki yüzde 1’lik küçük bir toparlanma ve 2023’teki yüzde 7’lik hızlanmanın ardından, bu yıl yüzde 8 oranında artış bekleniyor.

Küresel Ticari Riskler ve Ticari İflaslar

Allianz Risk Barometresi’ne göre, sıralanan küresel ticari riskler arasında siber saldırılar, ticari faaliyetlerde duraksama ve doğal afetler önemli yer tutuyor. İklim değişikliği yedinci sırada yer alırken nitelikli iş gücü eksikliği onuncu sırada bulunuyor. Rapora göre, her beş ülkeden üçünün 2024 yılı sonuna kadar pandemi öncesi ticari iflas seviyelerine ulaşmasını öngörüyor.

Nakit ve Likidite Durumu

Rapora göre, şirketler Euro Bölgesi’nde 3,4 trilyon euro ve ABD’de 2,5 trilyon dolar nakit fazlasına sahip. Ancak, nakit tamponlarının büyük firmalara yoğunlaştığına dikkat çekiliyor. Likidite pozisyonlarındaki kötüleşme ise 2025 yılından önce düzelmesi beklenmiyor.

İlgili Haber  Borsada Yatırımcı Göçü Artıyor

Allianz Trade Raporunun Detayları ve Öngörüler

Allianz Trade’in Risk Barometresi kapsamında yer alan iflas raporuna göre, iflaslar küresel çapta bu yıl yüzde 8 artacak. Gelirlerdeki yavaşlamanın temel nedeni fiyatlandırma gücünün azalması ve küresel talebin zayıflaması olarak belirtiliyor.

Rapora buradan ulaşabilirsiniz.

Yayın Tarihi:

Yazar:

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor