Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İbb Başkan Adayı Kurum, Bahçelievler Okul Aile Birlikleri Buluşması’nda Vatandaşlarla Buluştu

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Eğitim Alanında Yapacaklarını Anlattı

Eğitime Destek

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bahçelievler Kongre Merkezi’nde düzenlenen Okul Aile Birlikleri Buluşması’nda yaptığı konuşmada, eğitim alanında yapacaklarına değindi. Mevcut İBB yönetiminin sorumsuzlukları nedeniyle öğretmen ve öğrencilerin trafikte saatlerini harcadığını belirten Kurum, öğrencilere ve öğretmenlere daha yaşanabilir bir İstanbul sağlamak için ellerini taşın altına koyacaklarını vurguladı.

Depreme Hazırlık

Kurum, göreve geldiklerinde Milli Eğitim Bakanlığıyla iş birliği yaparak, tüm okulları “Dirençli İstanbul” hedefiyle deprem ve afetlere karşı daha hazır hale getireceklerini ifade etti. Ayrıca çocukları afetlere karşı hazırlıklı hale getirmek için eğitim desteği vereceklerini ve çalışan anne babalar için 24 saat hizmet veren kreşleri hayata geçireceklerini belirtti.

Okul İmkanları ve Güvenlik

İstanbul’da okullarda güvenli ve hijyenik bir ortam tesis edeceklerini söyleyen Kurum, okullarda hem öğretmen hem de velilerin ihtiyaçlarını giderecek kapalı otopark projelerine işaret etti. Bu otoparkların üstünün çocukların oynayabileceği yeşil alanlar haline getirileceğini de ekledi.

Esnafla Buluşma

Öte yandan, Kurum Şirinevler’de esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Bu sırada bir vatandaş, Kürtçe olarak Kurum’a desteklerini dile getirerek, memleketlerinin gelişmesi için onu başkanları olarak görmek istediklerini belirtti.

Programa, Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Boztepe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Saliha Demirer ile davetliler katıldı.

İlgili Haber  Ak Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Öğrenci Evlerine Doğal Gaz Desteği Programını Duyurdu!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler