Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hayırseverlerin Eğitim Alanına Destekleri Sürüyor!

Kumluca’da Halk Eğitim Merkezi

Kumluca’da Halk Eğitim Merkezi ve Anaokulu için Temel Atıldı

Hayırseverin Desteklediği Eğitim Merkezi ve Anaokulunun Temeli Törenle Atıldı

Antalya’nın Kumluca ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde, hayırsever Murat Hüdavendigar Günay’ın katkıda bulunduğu 12 sınıflı Kumluca Laika-Orhan Günay Halk Eğitim Merkezi ve TOBB Anaokulu’nun temel atma töreni gerçekleşti. Törene Vali Hulusi Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Kumluca KUTSO Başkanı Fahri Özen, Kumluca KUTBO Başkanı Fatih Durdaş, ilgili kurum yöneticileri, hayırsever Murat Hüdavendigar Günay ve ilçe halkı katıldı.

Vali Şahin’in Açıklamaları

Temel atma töreninde konuşan Vali Hulusi Şahin, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve Pençe Kilit Harekatı Bölgesi’nde hayatını kaybeden askerlerimiz için taziyelerini sunarak açılış yaptığı konuşma sırasında, “Eğer bugün bu topraklarda huzurla yaşıyorsak, bunu kahraman askerlerimize borçluyuz. Onlar bu ülke için canlarını feda ettiler. Şehitlerimizin sayesinde bu topraklar bizim vatanımız oldu.” ifadelerini kullandı.

Antalya’nın Ayrıcalıklı Konumu

Vali Şahin, Antalya’nın sadece coğrafyasıyla değil, insanlarıyla da harika bir şehir olduğuna vurgu yaptı ve, “Her hafta bir protokol, bir temel atma ya da bir açılış gerçekleştiriyoruz. Bu etkinliklerin tamamında Antalyalı hayırseverlerin eğitime verdikleri destek gözlemleniyor. Bu, Antalya’nın ne denli ayrıcalıklı bir şehir olduğunun kanıtı.” dedi.

Halk Eğitim Merkezlerinin Önemi ve Vali Şahin’in Vurguladıkları

Halk Eğitim Merkezlerinin toplumsal değerine dikkat çeken Vali Şahin, “Halk Eğitim Merkezleri, resmi eğitim dışında kalan bireylere ulaştığımız yerlerdir. Biz, kültürümüzü bu merkezler aracılığıyla öğreten ve yaşatan bir toplumuz. Mesleki eğitim kurslarından sportif aktivitelere kadar bir dizi faaliyeti barındıracak bir eğitim merkezi inşa ediyoruz. Açılış için mümkün olan en kısa sürede kurdeleyi kesmeyi hedefliyoruz. Bu projelere emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum.” diye belirtti.

İlgili Haber  Kontrolden Çıkan Okul Servisi Tarlaya Uçtu: Beklenmeyen Bir Macera!

Törenin ardından, dualarla Kumluca Laika – Orhan Günay Halk Eğitim Merkezi ve TOBB Anaokulu’nun, yapımı bittikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edileceği ifade edildi. (Bülten)

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Kamu Harcamalarındaki Evrak Yükü Azalıyor
Sıradaki Haber Meb Müdürleri İçin Rahatlatıcı Haber: Okul Yönetimi Desteği Artıyor!