Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hastane Sınıflarında Karne Heyecanı Yaşandı

HASTANE SINIFLARINDA KARNE HEYECANI


HASTANE SINIFLARINDA KARNE HEYECANI YAŞANDI

HASTANE SINIFLARINDA KARNE HEYECANI YAŞANDI

İstanbul Tıp Fakültesi Hastane Sınıfında eğitim alan öğrencilerle buluşan Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, özel hazırlanan belgeleri ve hediyeleri hematoloji servisinde yatan öğrencilere takdim ederek onlarla sohbet etti.

Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür’ün Ziyareti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, hastane sınıfı öğrencilerini ziyaret ederek karnelerini dağıttı. Ziyarete, İstanbul Tıp Fakültesi Başhekimi Ümmihan İşoğlu, Çocuk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeynep Karakaş ve diğer ilgili kişiler eşlik etti.

Eğitim ve Moral Desteği

Yentür, öğrencilere moral vermek amacıyla hastane sınıfı öğretmenleri tarafından hazırlanan müzik dinletisine eşlik etti. Ayrıca hastane sınıflarının çocuklar üzerindeki olumlu etkisinden bahsederek, öğrencilere “Öğrenerek İyileşiyoruz Projesi” kapsamında verilen eğitimsel ve psikososyal desteği vurguladı.

Öğrenci Ailelerinden Görüşler

Hastanede yatarak tedavi gören çocuk hastaların eğitimlerini desteklemenin önemine değinen Yentür, özverili çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarına ve hastane sınıfı öğretmenlerine teşekkür etti. Bir öğrenci velisi, hastane sınıflarının çocukların ve ailelerinin motivasyonunu güçlendirerek iyileşme sürecine katkı sağladığını ifade etti.

Projeye İlişkin İstatistikler

İstanbul’da 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 1. döneminde kısa ve uzun süreli hastanede tedavi gören 2.043 öğrenciye eğitsel ve psikososyal destek verildi. Bu destek, çocuk hastaların ve ailelerinin psikolojik sağlamlıklarını güçlendirmeyi ve evde/hastanede eğitimde iyi uygulamalar geliştirmeyi hedeflemektedir.

HASTANE SINIFLARINDA KARNE HEYECANI YAŞANDI


İlgili Haber  Basın Açıklaması

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.