Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güneş Panelinin Yeni Ata Tohumu: Kalyon PV

Kalyon PV Fabrikasında Yerli

Kalyon PV Fabrikasında Yerli ‘Seed’ İmalatıyla Türkiye, Güneş Teknolojileri Alanında Çin’in Arkasından İkinci Sıraya Yükseldi

Kalyon PV’nin ‘Seed’ İmalatı İle Teknoloji Atılımı

Kalyon Holding tarafından yapılan açıklamaya göre, Kalyon PV’nin yerli ve milli kaynaklarla gerçekleştirdiği teknoloji atılımları devam ediyor. Güneş paneli üretiminin ilk adımı olan ‘Seed’ imalatıyla firma, Türkiye’yi güneş teknolojileri alanında önemli bir konuma getirdi.

Yerli ‘Ata Tohumu’ İle Enerji Bağımsızlığına Katkı

Firmanın Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği ‘Seed’, güneş teknolojileri alanında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Yerli ‘Ata Tohumu’ üretimi sayesinde Kalyon PV, ülkemizin enerji bağımsızlığına katkı sağlamış oldu. Bu başarıyla birlikte, firmanın ulusal ve uluslararası alandaki konumu da güçlenmiş oldu.

Firmanın Teknoloji Atılımı

Kalyon PV Üst Yöneticisi Ersan Tüfekçi, firmanın ingot ve wafer fabrikasındaki Ar-Ge faaliyetleri kapsamında dünya genelinde tek çatı altında 4 fabrikayı birleştiren ilk firma olma unvanını elde ettiğini ve ingota kristal yapıyı veren dünyanın tek seed üreticisi olduğunu belirtti. Yerli ‘Seed’ üretiminin firmaya yüzde 90’a ulaştırdığı yerlilik oranıyla birlikte, Kalyon PV dünyadaki benzersiz konumunu pekiştirmiş oldu.

Yüksek Tonajlı Güneş Paneli İhracat Hedefleri

Tüfekçi, firmanın geçen aylarda ABD’ye yaptığı yüksek tonajlı güneş paneli ihracatının ardından, 2025 yılında ABD ve diğer ülkeler başta olmak üzere toplamda 500 megavat güneş paneli ihraç etmeyi hedeflediklerini açıkladı. Bu adımın, firmanın uluslararası alandaki rekabet gücünü artıracağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

İlgili Haber  Şirketlerin Güvenlik Yatırımları: Saldırganların Riskleri Artırdığı Zaman

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor