Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazi Teknopark’ın İhracat Gelirini Artırması İçin Yenilikçi Yöntemler

Gazi Teknopark’tan Yenilikçi Girişimcilere

Gazi Teknopark’tan Yenilikçi Girişimcilere Destek

Gazi Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Teksin, Gazi Üniversitesinin akademik gücü ve altyapı desteğiyle 2007’de kurulan Gazi Teknopark’ta, 140’a yakın firmada, 1100’ün üzerinde personelle AR-GE, yazılım, tasarım projelerinin yürütüldüğünü belirtti.

Yenilikçi Girişimcilere Destek Veriliyor

Geçen yıl sonu itibarıyla 50’ye yakın yeni girişimcinin desteklendiğini belirten Teksin, bölgeye firma kabulünde sektörel kısıt olmamakla birlikte son yıllarda büyük veri, yapay zeka, enerji, sürdürülebilirlik, eğitim ve sağlık teknolojileri alanındaki girişimlere daha çok odaklandıklarını ifade etti.

BİGG Anahtar Programı Başarılı Sonuçlar Veriyor

Teksin, BİGG Anahtar programı kapsamında bugüne kadar yüzde 51 başarı oranına ulaştıklarını vurgulayarak, 2017’den bu yana 83 girişimcinin toplamda 25 milyon liraya yakın hibe alarak şirketleştiğini söyledi.

Uluslararası İşbirlikleri ve İhracat Hedefleri

Gazi Teknopark firmalarının 2008’den bu yana toplam ihracat gelirlerinin 73 milyon dolara ulaştığını belirten Teksin, bu yıl ise yaklaşık 30 milyon dolar ihracat geliri hedeflediklerini kaydetti. Ayrıca, uluslararası işbirlikleri kapsamında KEOA çerçevesinde Dubai’ye sektörel ticaret heyeti gönderme planları olduğunu ve Pakistan’daki NSTP ile işbirliği olanaklarını artırmak için protokol imzaladıklarını açıkladı.

G-Tech Partner Programı ve Gelecek Hedefler

G-Tech Partner programıyla ülkenin lokomotif firmaları ile Gazi Teknopark’taki firmaları buluşturarak, işbirlikleri kurmayı amaçladıklarını vurgulayan Teksin, her geçen yıl daha iyi işlere imza atarak ülkenin AR-GE, inovasyon ve girişimcilik ekosistemine katkılar sağlayacaklarını belirtti.

İlgili Haber  OpenAI CEO'su Sam Altman, Çip Yatırımı Planlıyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor