Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Final Eğitim Kurumları Üç Yılda 10 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Final Eğitim Kurumları Yönetim

Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel: Eğitim Teknolojilerine Yapılan Yatırımlar Artarak Devam Ediyor

Eğitim Teknolojilerine Artan Yatırımlar

Dünya genelinde eğitim teknolojilerine yapılan yatırımın 2022 itibariyle 250 milyar dolara ulaştığını belirten Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, bu rakamın 2030 yılına kadar 620 milyar dolara çıkmasının beklendiğini ifade etti. Türkiye’de de pandemi sonrasında eğitim sektörünün teknoloji yatırımlarına hız verdiğini belirten Taşel, Final Eğitim Kurumları olarak son üç yılda teknolojiye 10 milyon dolar yatırım yaptıklarını söyledi.

Öğrencilere Geniş Eğitim Olanakları

Taşel, teknolojinin doğru kullanımının öğrencilerin öğrenme süreçlerini etkili hale getirdiğini ve öğretmenler için de verimliliği artırdığını belirtti. FinalSmartZone adlı yapıları sayesinde öğrencilere geniş bir eğitim yelpazesi sunduklarını ifade eden Taşel, ayrıca kodlama modülü olan FinalMaker ile öğrencilere dijital dünyada güçlü bir temel kazandırdıklarını ve FlippedClassroom ile özelleştirilebilir öğrenme deneyimleri sunduklarını söyledi.

Öğrenmeyi Yaşam Tarzı Haline Getirmek

Taşel, öğrenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmeyi amaçladıklarını ve öğrencilerin kendi ilgi alanlarına yönelmelerini sağlamayı hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca gençlerin internete olan ilgisini eğitim sektöründe avantaja dönüştürmenin önemine değinen Taşel, “Eğitime yapılan her yatırım ülkenin geleceği yapılan yatırımdır” dedi.

Ülke Geleceği İçin Eğitime Yapılan Yatırım

Ülkelerin yüksek nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi konusunda yarış içinde olduğunu ifade eden Taşel, Türkiye’nin bu eğilime uyum sağlayarak gereken adımları hızla atması gerektiğini belirtti. “Eğitim, sürekli değişen dünya ile uyumlu olmalıdır. Bu nedenle, teknolojiye stratejik bir şekilde yatırım yaparak öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmalarını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Haber  Okullarda Beceri Geliştirme Programı: Potansiyelinizi Keşfedin!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!