Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Filistin’den Gelen Üniversite Öğrencileriyle Buluşuyoruz!

Filistinli Öğrenciler Türkiye’de TOGEMDER

Filistinli Öğrenciler Türkiye’de TOGEMDER ile Buluştu

Toplumsal Gelişme Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER), Filistin’den gelen üniversite öğrencileriyle buluşma programı gerçekleştirdi. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının ardından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) Filistin’den Türkiye’ye getirilen 102 öğrenci, Üsküdar’daki TOGEMDER binasında bir araya geldi.

Filistin Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AK Parti İstanbul Milletvekili’nden Açıklamalar

Programda, Filistin Dışişleri Bakan Yardımcısı Mahmud Mahmudi, Gazze’ye atılan bombaların yıkıcı etkisine dikkat çekerek, Türkiye’nin gösterdiği yardım çabalarını takdirle karşıladıklarını belirtti. AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut da Filistin’de yaşanan zulmü vurgulayarak, Filistin halkının direnişini ve kahramanlığını övdü.

TOGEMDER’den Öğrencilere Destek ve Perspektif

TOGEMDER İcra Kurulu Başkanı Belma Satır, bölgeden gelen öğrencilere destek olmayı amaçladıklarını ve eğitimlerine Türkiye’de devam etmeleri için girişimde bulunacaklarını açıkladı. Ayrıca, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile görüşmeler yapacaklarını belirtti.

Öğrencilerin Hikayeleri

Bir Filistinli öğrenci olan Ahmed Aldalou, savaş nedeniyle eğitimlerine Gazze’de devam edemediklerini ve Türkiye’deki üniversitelere güvendiklerini ifade etti. Aldalou’nun yanı sıra, çeşitli üniversitelerde okuyan Filistinli öğrencilerin deneyimleri paylaşıldı.

Katılımcılar ve Destekçiler

Programa, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Esra Ekmekçi, Çapa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türkan Dağoğlu, İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nergiz Dağoğlu ve Filistin’den gelen öğrenciler katıldı.

İlgili Haber  Yeni İl Milli Eğitim Müdürleri İstanbul ve Ankara'ya Atandı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Özel Üniversitelerin 2024-2025 Akademik Yılı
Sıradaki Haber Özel Üniversite Fiyatları Yükseldi!