Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Filistin Yanlısı Öğrenciler, Tehdit Ediliyor: MTE Susturmaya Çalışıyor

MIT Filistin’e Destek Eylemlerine

MIT Filistin’e Destek Eylemlerine Karşı Baskı Uyguluyor

Üniversite Yönetimi Filistin’i Destekleyen Aktivistleri Susturmaya Çalışıyor

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden (MIT) öğrenci grubu Apartheid Karşıtı Koalisyon (CAA) Başkanı Safiyyah Ogundipe, üniversite yönetiminin Filistin’i destekleyen eylemleri disiplin soruşturmaları ve okuldan atılma tehditleriyle engellemeye çalıştığını açıkladı.

Öğrenciler Filistin’e Destek İçin Aktif Mücadele Veriyor

Ogundipe, CAA’nın MIT’deki İsrail işgalini protesto etmek ve Filistin’e destek olmak amacıyla faaliyet gösterdiğini belirtti. 1980’lerde Güney Afrika’daki ırk ayrımcılığına karşı mücadele eden CAA, bugün de İsrail’in hukuk dışı uygulamalarına karşı duruyor.

Eylemlerle İsrail İşgaline Karşı Duruş Sergileniyor

MIT’de İsrail Savunma Bakanlığı’ndan finansman alan projelere karşı yapılan Apartheid Karşıtı Bilim İnsanları kampanyası kapsamında öğrenci ve çalışanların İsrail işgaline karşı durduğunu vurgulayan Ogundipe, eylemlerin üniversite yönetimi tarafından engellenmeye çalışıldığını dile getirdi.

Özgürlük İçin Mücadele Devam Edecek

Üniversite yönetiminin baskılarına rağmen CAA’nın Filistin’e destek eylemlerine devam edeceğini belirten Ogundipe, öğrencilerin ve aktivistlerin haksızlıklara karşı seslerini yükseltmeye devam edeceklerini ifade etti. MIT gibi kurumların İsrail işgalini destekleyen politikalara karşı direniş gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

MIT’deki baskıların ABD genelindeki üniversitelerde de görüldüğünü belirten Ogundipe, Filistin’e destek eylemlerine katılanların tehditlerle susturulmaya çalışıldığını kaydetti. Ogundipe, mücadelenin devam edeceğini ve Filistin halkının yanında olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İlgili Haber  Yarıyıl Tatili Sonrası İlk Ders Zili Çaldı: Anadolu Ajansı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler