Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Filistin Üniversite Öğrencileriyle TOGEMDER Buluştu!

Filistin’den Gelen Üniversite Öğrencileri

Filistin’den Gelen Üniversite Öğrencileri İle Buluşma Programı Gerçekleştirildi

Toplumsal Gelişme Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER), İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının ardından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) Filistin’den Türkiye’ye getirilen 102 öğrenci için buluşma programı düzenledi.

Filistin Dışişleri Bakan Yardımcısı’ndan Çarpıcı Açıklamalar

Filistin Dışişleri Bakan Yardımcısı Mahmud Mahmudi, Gazze’ye atılan bombaların evlerin yüzde 75’ini harap ettiğini ve İsrail’in amacının Filistin’in geleceğini yok etmek olduğunu belirtti. Ayrıca Türkiye’nin Gazze’deki vatandaşlarını İstanbul’a getirme konusundaki çabalarını takdirle karşıladığını ifade etti.

AK Parti İstanbul Milletvekili’nden Katliamı Kınama

AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, Filistin’de yaşanan katliamı kınayarak, Filistinli kardeşlerin direnişini ve kahramanlığını vurguladı. Durgut, Filistinli kardeşlerin cesur ve onurlu duruşunun dünyaya büyük bir ders verdiğini ifade etti.

TOGEMDER İcra Kurulu Başkanı’ndan Planlama Açıklaması

TOGEMDER İcra Kurulu Başkanı Belma Satır, Filistin’den gelen öğrencilerle yapılacak planlamalar hakkında bilgi vererek, öğrencilerin eğitimlerine Türkiye’de devam edebilmesi için Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile görüşüleceğini belirtti.

Filistinli Öğrencilerin Türkiye’deki Durumu

Filistinli öğrenci Ahmed Aldalou, eşinin Türk olduğunu ve Türkiye’de okumak istediklerini ancak savaş nedeniyle bu fırsatı kaybettiklerini dile getirdi. Aldalou, Türkiye’deki üniversitelere duyduğu güveni dile getirdi.

Programa, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Esra Ekmekçi, Çapa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türkan Dağoğlu, İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nergiz Dağoğlu ve Filistin’den gelen öğrenciler katıldı.

İlgili Haber  Yalova Üniversitesi’nden Sosyal Transcript Uygulaması: Yeni Bir Adım

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler