Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fed’in Faizi Değiştirmeyen Mesajı: Faiz İndirimi Beklentisi!

Fed Politika Faizinde Değişikliğe

Fed Politika Faizinde Değişikliğe Gitmedi, Faiz İndirimine Hazır Değil

Fed 2 Günlük Toplantısında Faiz Kararı Alındı

Fed, 2 gün süren toplantısında politika faizinde değişikliğe gitmeme kararı aldı. Politika faizi yüzde 5,25-5,50 ile 22 yılın zirvesinde kaldı ve karar oy birliğiyle alındı.

Fed Faiz Politikası ve Enflasyon Kontrolü

Fed, faiz artırımlarının sona erdiğini ancak faiz indirimine hazır olmadıklarını belirtti. Enflasyon kontrol altına alınana kadar faiz artırımı olabileceği ancak henüz faiz indirimi planı olmadığı mesajı verildi. Enflasyonun hala bankanın yüzde 2’lik hedefinin üzerinde seyrettiği ve faiz indiriminin uygun olmadığı belirtildi.

Ekonominin Durumu ve Fed’in Değerlendirmesi

Son göstergeler, ekonomik aktivitenin sağlam hızla genişlediğine işaret ederken istihdam kazanımlarının yavaşladığı ancak güçlü kalmayı sürdürdüğü belirtildi. Ayrıca ekonomik görünümün belirsiz olduğu vurgulanarak enflasyon risklerine karşı dikkatli olunacağı ifade edildi. Fed, enflasyon risklerine karşı daha iyi bir dengeye doğru gittiğini değerlendirdi ve bilanço daraltma hızının sürdürüleceğini bildirdi.

Jerome Powell’dan Mesajlar

Fed Başkanı Jerome Powell, faiz kararı sonrası düzenlenen basın toplantısında politika faizinin muhtemelen zirvede olduğunu ve ekonominin beklendiği gibi seyretmesi durumunda bu yıl faiz indirimlerine başlamanın uygun olacağına inandıklarını belirtti. Powell ayrıca, faiz indirimi beklemediklerini ve enflasyonun yavaşladığını ancak hala yüksek olduğunu vurgulayarak parasal sıkılaştırmanın etkisini gördüklerini ifade etti.

İlgili Haber  Deutsche Bank Kârını Yüzde 2 Artırarak Geçmiş Yılın Verilerini Geride Bıraktı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Avrupa Merkez Bankası 2023 Yılında
Sıradaki Haber AMB 19 Yıl Sonra Zarar Etti: Bir Geri Dönüş Mümkün mü?