Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Etso Eğitim Seminerleri Verilmeye Devam Ediyor

Eğitim Semineri Çerçevesinde Elazığ

Eğitim Semineri Çerçevesinde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Tarafından Verilen Karşılıksız Çek Suçu ve Unsurları Semineri

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın Önemli Çalışmaları Devam Ediyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın yatırımcıların, üreticilerin ve girişimcilerin önündeki engelleri aşmak adına önemli çalışmalar yürüttüğü, bununla birlikte eğitim seminerlerini de devam ettirdiği belirtildi. Oda Başkanı İdris Alan, şehrin ekonomik kalkınması, üretim ve istihdamın artırılmasının öncelikleri olduğunu vurguladı. Ayrıca, ticaret ve sanayi faaliyetlerinde karşılaşılan hukuki sorunlara yönelik eğitim seminerlerinin gerçekleştirildiği de belirtildi.

Çek Kanunu ve Hukuki Problemler

Av. Seda Demirtaş Genç tarafından verilen seminerde, 2009 yılında çıkarılan 5941 sayılı Çek Kanunu’nun yeterince oturmadığı ve mahkemelerin karar vermekte zorlandığına dikkat çekildi. Çek Kanunu’nun hem İcra İflas Kanunu’ndan hem de Türk Ceza Kanunu’ndan esinlendiği ve mevcut yasanın iyileştirilmesine yönelik çalışmaların yapıldığı belirtildi. Ayrıca, çekte zorunlu unsurların eksikliğinde karşılıksız çek keşide etme suçu oluşmayacağı vurgulandı.

Ticaret ve Sanayi Odası’nın Gelecek Planları

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyelerden gelen taleplere göre eğitim seminerlerini önümüzdeki günlerde de devam ettireceği belirtildi. Bu seminerlerle, üyelerin ve ticari faaliyetlerde bulunan meslek erbaplarının ihtiyaçlarına yönelik bilgi paylaşımı yapılacağına vurgu yapıldı. Ayrıca, Odanın, söz konusu hukuki sorunlara çözüm bulma konusundaki kararlılığına dikkat çekildi.

İlgili Haber  Eü'nün C-Evil Projesi, Avrupa Yenilikçi Eğitim Ödülü'nü Kazandı - İskenderun.org

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!