Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eskişehirli Üniversite Öğrencisi Bisiklet Bakımını Kolaylaştıran Aparat Tasarladı

Furkan Aydın, Bisiklet Temizlik

Furkan Aydın, Bisiklet Temizlik ve Bakımı İçin Yenilikçi Ürün Tasarladı

Yeni Bir Ürün Tasarımı: “Zindif”

Furkan Aydın, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi olarak aktif bisiklet kullanıcısıdır. Lise eğitimi sırasında tasarım konusuna ilgi duymaya başlayan ve bisiklet kullanıcısı olarak bakımı kolaylaştırmak için bir çözüm geliştirmeye karar veren Aydın, “Zindif” adını verdiği bir aparat tasarladı.

Yaratıcı Bir Çözüm

Aydın, yaklaşık 2 aylık bir çalışma sonucunda “Zindif”i geliştirdi. Bu aparat, bisikletin dişli ve zincir bakımını tek bir ürünle yapmayı mümkün kılıyor. Bu sayede bez ve kimyasal maddeler kullanmaktan kurtulunurken, bakım işlemleri de daha kolay hale geliyor.

Kullanıcı Geri Bildirimleriyle Geliştirme

Aydın, tasarladığı prototipi bisiklet sürücülerine sundu ve aldığı geri bildirimleri dikkate alarak ürünü geliştirmeyi hedefliyor. Amacı, “Zindif”i bisiklet sürücülerinin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde geliştirmektir.

Tasarladığı Ürünün Avantajları

Aydın, Eskişehir Bisiklet Derneği (Vel ESBİD) üyesi olarak, bisiklet bakımı konusunda kullanıcıların ihtiyaçlarının karşılanmadığını fark etti. Genellikle kullan at ürünlerin yaygın olduğunu ve bu ürünlerin kalitesiz olduğunu düşünerek, bu alanda bir iyileştirme yapmaya karar verdi. “Zindif”in, piyasada bulunan ürünlere göre birçok avantaja sahip olduğunu belirtiyor. Zincir ve dişli temizliğini aynı aparatla yapabilme imkanı, kullanım kolaylığı ve tutma yeri tasarımı gibi özellikleriyle “Zindif” fark yaratmayı hedefliyor.

Patent Başvurusu

Aydın, “Zindif” için Türk Patent ve Marka Kurumu’na (TÜRKPATENT) başvurmayı planlıyor. Bu yenilikçi ürünün patentini alarak, bisiklet kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı ve bisiklet bakımını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

İlgili Haber  Kelime-i Tevhid Bayrağı Açan Kişiye Saldırıda İstenen Ceza Belli Oldu - Son Dakika Türkiye Haberleri

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler