Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Esenler’deki Küçükler İçin Keyifli Trafik Dersi – Esenler Belediyesi

Servis ve Bisiklet Kullanımı


Servis ve Bisiklet Kullanımı İçin Kurallar

Servis ve Bisiklet Kullanımı İçin Kurallar

Servis Araçlarında Uyulması Gereken Davranış Kuralları

Öğrenci servislerinde yolculuk yaparken uyulması gereken davranış kuralları ve önlemler vardır. Bu davranış kurallarının ve yapılmaması gerekenlerin bilinmesi, öğrencilerin güvenliği açısından hayati önem taşır. Bu kurallara uyulmaması halinde kaza riskinde artış olabilir.

Öğrencilere Tavsiye Edilen Davranışlar

Servis aracına binerken düzenli ve sessizce binilmelidir. Oturulurken güvenlik kemeri takılması şarttır. Araç içinde yüksek sesle konuşulmamalı ve başkalarını rahatsız etmekten kaçınılmalıdır. Acil durumlar karşısında soğukkanlılıkla hareket etmek ve şoförün yönlendirmelerine itaat etmek önem taşır.

Kaçınılması Gereken Hareketler

Araç içerisinde yüksek sesle bağırma, başkalarını rahatsız edici davranışlar sergileme, camlara dokunma ve güvenlik kemeri kullanmama gibi eylemlerden sakınılmalıdır.

Bisiklet Sürme Kuralları

Bisiklet sürerken uymak zorunda olduğunuz kurallar, trafikte güvenliği üst seviyeye çıkarmak için büyük önem taşır. Bu kurallara riayet edilmediği takdirde bisiklet kazaları kaçınılmaz hale gelebilir. Bu yüzden bisiklet sürerken gözetilmesi gereken kurallara dikkat edilmelidir.

Bisiklet Kullanırken Gözetilmesi Gerekenler

Bisiklet sürerken başlık kesinlikle takılmalı, trafik kanunlarına dikkat edilmeli ve diğer taşıtlarla etkileşim sırasında dikkatli olunmalıdır. Eğer varsa bisiklet yolu veya şeridi kullanılmalı ve yaya geçişine öncelik verilmelidir.

Uymama Durumunda Yapılacak İşlemler

Trafik ve bisiklet sürüş kurallarına riayet etmeyen bireyler ciddi kazalara neden olabilirler. Bu sebeple kurallara uymayanlara cezai yaptırım uygulanmalı ve trafikteki düzenin korunması adına gerekli önlemler alınmalıdır.


İlgili Haber  Bingöl'deki Okullar Kapanacak mı? 25 Aralık'ta Ders Var mı, Tatil Süresi Ne Kadar, Açılış Tarihi Ne Zaman?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir