Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ermenistan ve Kazakistan: Güç Birliği Savunmada.

Ermenistan ve Kazakistan Savunma

Ermenistan ve Kazakistan Savunma İş Birliği Anlaşması

Ermenistan ve Kazakistan Arasında Savunma İş Birliği Anlaşması

Kazakistan Savunma Bakanı’nın daveti üzerine Ermenistan Savunma Bakanı Suren Papikyan başkanlığındaki bir heyet Kazakistan’a resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaret kapsamında Ermenistan ve Kazakistan arasında savunma iş birliği, güvenlik ve karşılıklı çıkarları ilgilendiren çeşitli konularda anlaşmaya varıldı.

Anlaşma Detayları

23 Ocak’ta gerçekleşen ziyaret sırasında Papikyan ile Kazakistan Savunma Bakanı Orgeneral Ruslan Zhaksylykov arasında yapılan görüşmelerde, her iki ülkenin savunma iş birliği, güvenlik ve karşılıklı çıkarlarını ilgilendiren konular ele alındı. Görüşmeler sonucunda her iki tarafın önemli bir iş birliği potansiyeline sahip olduğu kabul edildi ve işbirliğinin daha da geliştirilmesine karar verildi.

Ziyaretin Diğer Detayları

Bakan Papikyan, Astana’da bulunan Anavatan Savunucuları Anıtı’na saygı duruşunda bulundu ve zafer anıtına çelenk bıraktı. Ayrıca Kazakistan Ulusal Savunma Üniversitesi’ni ziyaret ederek çeşitli eğitim programları hakkında bilgi aldı. Shoqan Ualikhanov Askeri Okulu’nu ziyaret eden Papikyan, okulun komutanlarıyla görüşmeler gerçekleştirerek eğitim tesisleri hakkında bilgi edindi.

Olgun Yılmaz
Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü öğrencisi.  Uluslararası İlişkiler ve Savunma Sanayii araştırmacısı.
İlgili Haber  Üniversite Öğrencilerinin 2 Milyonu Okulu Bıraktı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler