Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Enerjisa’nın İstanbul’daki En Büyük Arazisi Güneş Enerji Santrali (GES)

Enerjisa Enerji ve Eyüpsultan

Enerjisa Enerji ve Eyüpsultan Belediyesi İşbirliği İle İstanbul’un En Büyük Güneş Enerjisi Santrali Devreye Alındı

Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar: İstanbul’un En Büyük GES Projelerinden Biri Hayata Geçirildi

Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, Eyüpsultan Belediyesi ile birlikte kurup devreye aldıkları 5,6 MWp kurulu gücündeki Güneş Enerjisi Santrali ile İstanbul’un en büyük arazi GES projelerinden birini hayata geçirdiklerini açıkladı.

Eyüpsultan Belediyesi Sahip Olduğu Arazi Üzerine Kurulu En Büyük GES Projelerinden Biri

Enerjisa Enerji, bir belediyenin sahip olduğu arazi üzerine kurulu en büyük GES projelerinden biri olma unvanını taşıyacak projeyi Eyüpsultan Belediyesi ile birlikte hayata geçirdi. Toplamda 10 bin 244 güneş panelinin kullanıldığı santral ile 2 bin 198 hanenin yıllık elektrik tüketimine eş enerji üretimi sağlanacak.

Yılda 4,3 Milyon Ton Karbon Salımı Önlenerek Doğaya Katkı Sağlanacak

5,6 MWp kurulu gücü ile bir belediyenin sahip olduğu en büyük arazi üzerine kurulu GES yatırımlarından biri olacak projenin yıllık 6.594 MWh mertebesinde enerji üretmesi öngörülüyor. Ayrıca bu proje ile bir yıl içerisinde yaklaşık 4 bin 274 ton karbon salımı da engellenmiş ve böylece doğanın korunmasına katkıda bulunulmuş olacak.

“Türkiye ve Dünya Enerji Sektöründe Büyük Bir Dönüşüm Yaşanıyor”

Enerjisa Enerji CEO’su ve Enerjisa Müşteri Çözümleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, “İşimin Enerjisi çatısı altında projeler geliştirmeye ve yenilenebilir enerji yatırımları yapmaya başladığımız ilk günden bu yana hem Türkiye’de hem de dünyada muazzam bir dönüşüm gerçekleşti. Uluslararası Enerji Ajansı verilerine göre Türkiye yenilenebilir enerjide kurulu güç bakımından Avrupa’da 5’inci ve dünyada 12’nci sırada yer alıyor. Biz Enerjisa olarak sektöre örnek olacak bu projeleri hayata geçirerek Türkiye’nin enerji dönüşümündeki başarısına doğrudan destek vermenin sorumluluğunu taşıdığımızı gösteriyoruz.

İlgili Haber  İstanbul'daki Lise Öğrencileri, Anahtarlık Şeklinde Deprem Kiti Geliştirdi

Ne umut verici ki 2023’te ilk kez güneş enerjisi yatırımları petrol kadar önem kazandı. Talep temiz enerjiden oldukça bu makas açılacak ve herkes için daha iyi bir gelecek adına önemli bir aşama kaydedilmiş olacak. Bu kapsamda bizim gibi yenilenebilir enerjiye inanan, geleceği burada gören ve İstanbul’un en büyük arazi GES projelerinden birini hayata geçirmemizi sağlayan Eyüpsultan Belediyesi’ne ve katkıları için de GBB Enerji A.Ş.’ye teşekkür ediyorum. Projede emeği geçen herkesi kutlarım.” dedi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor