Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Enerji, Gıda ve Girişimde Büyüyen Eksim Holding

Eksim Holding 2024 Yatırım

Eksim Holding 2024 Yatırım Planlarına Odaklanıyor

Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Arıoğlu 2024 Yılı Hedeflerini Açıkladı

Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Arıoğlu, 2024 yılına yönelik yatırım planlarını paylaştı. Holdingin yaklaşık 10 bin çalışanıyla ekonomiye katkıda bulunmaya devam edeceklerini belirtti. Arıoğlu, “Holding olarak stratejik alanlara odaklanmış bakış açısıyla 2024 yılında enerji, gıda ve girişim sermayesinde büyümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Enerji Alanında Yatırımlar

Eksim Enerji şirketi üzerinden Türkiye’de enerji yatırımlarına devam edeceklerini vurgulayan Arıoğlu, rüzgâr, güneş ve hidroelektrik enerji üretim kapasitelerini artıracaklarını dile getirdi. Ayrıca, un üretim tesislerinin elektrik tüketimini karşılamak adına rüzgâr enerjisi santrali kurmayı hedeflediklerini belirtti.

Gıda Sektöründe Büyüme

Eksun Gıda şirketi üzerinden ihracat kanallarını genişletmeyi ve perakende pazarda liderliklerini korumayı hedeflediklerini açıklayan Arıoğlu, ayrıca Aslı adlı perakende gıda mağazasının franchise ağını genişletmeyi planladıklarını ifade etti.

Büyük Yatırımlar ve Verimlilik Odaklı Çalışmalar

Arıoğlu, Eksim Enerji ve diğer grup şirketleri üzerinden yapacakları yatırımların yanı sıra altyapı iyileştirme çalışmalarına da ağırlık vereceklerini belirtti. Ayrıca, girişim sermayesi fonu Eksim Ventures ile yenilikçi iş fikirlerine destek olmayı sürdüreceklerini ve yapay zekâ teknolojilerine odaklanacaklarını söyledi.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Arıoğlu, holding bünyesinde gerçekleştirecekleri çevreci ve sosyal fayda odaklı projeler hakkında bilgi vererek, toplumun gereksinim duyduğu alanlarda çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Aynı zamanda, yenilenebilir enerji ve gıda alanındaki Ar-Ge çalışmalarını hızlandıracaklarını ifade etti.

İlgili Haber  Mevduat Faizleri Zirveden Dönerek Azalma Gösterdi - Dünya Gazetesi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor