Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Enerji, Gıda ve Girişim Sermayesinde Büyümenin Lideri: Eksim Holding, 2024

Eksim Holding: Enerji, Gıda
Eksim Holding: Enerji, Gıda ve Girişim Sermayesi Alanında Büyümeye Devam Ediyor

Eksim Holding: Enerji, Gıda ve Girişim Sermayesi Alanında Büyümeye Devam Ediyor

Stratejik Alanlara Odaklanma ve Büyüme Hedefleri

Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Arıoğlu, bu yıl enerji, gıda ve girişim sermayesinde büyümeye devam edeceklerini bildirdi. Arıoğlu, holding olarak stratejik alanlara odaklanmış bir bakış açısıyla yatırımlar gerçekleştirdiklerini ve kendilerini bir yatırım holdingi olarak gördüklerini belirtti. Geçen yıl cirolarını bir önceki yıla göre 2 kat artırdıklarını ifade eden Arıoğlu, bu yıl da ülke ekonomisine katkı sağlamak için gayretlerinin devam edeceğini söyledi.

2023 Yılına Yönelik Başarı Hikayeleri

Arıoğlu, Eksim Holding’in 2023 yılında yatırımlara ve ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam ettiğini belirterek, bu yılın ilk çeyreğinde halka arzlarını gerçekleştirdikleri ve tesis yatırımlarını sürdürdükleri Eksun Gıda ile Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) listesinde 255’inci, un üreticileri arasında da ilk sırada yer aldıklarını açıkladı. Ayrıca, perakende un pazarının ‘lideri’ ve Türkiye’nin ‘ilk’ paketli unu Sinangil markasının 60’ıncı yaşını ‘keyifli’ bir reklam kampanyası ile kutladıklarını belirtti.

Yenilenebilir Enerji ve Girişim Sermayesi Yatırımları

Arıoğlu, yüzde 100 yenilenebilir enerji şirketleri Eksim Enerji çatısı altında, mevcut kurulu güce ek rüzgar enerjisi kapasite inşalarına devam ettiklerini ve bu alanda YEKA ihaleleri kapsamındaki rüzgar türbinlerinin kurulumu için gerekli olan imar sürecinin devam ettiğini kaydetti. Ayrıca, girişim sermayesi fon şirketi Eksim Ventures ile ‘Fon I’ yatırım dönemi olan 2021-2023’te, 25 milyon dolarlık bir bütçe ayırdıklarını ve 2023 sonuna kadar 10 şirkete yatırım yaptıklarını ifade etti.

İlgili Haber  New York Borsası Durağan Açılışla Zayıf Başladı

2024 Yatırım Planları ve Sürdürülebilirlik

Arıoğlu, 2024 yatırım planlarına değinerek, Eksim Enerji şirketiyle yatırımların önemli bir kısmını Türkiye’de gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ve yenilenebilir enerji alanında ülkelerinin yeşil dönüşümüne katkı sunmayı planladıklarını belirtti. Ayrıca, Eksun Gıda ile ihracat kanalında genişlemeyi ve perakende pazarda liderliklerini korumayı hedeflediklerini ve aynı zamanda teknoloji yatırımlarını artırarak sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını genişleteceklerini kaydetti.

Çevre Duyarlılığı ve İsrafın Önlenmesi

Eksim Holding olarak proaktif sürdürülebilir bir bakış açısıyla büyümeye devam ederken, çevre duyarlılığı ve israfın önlenmesi konularında da etkili iletişim kampanyalarıyla etkilerini artırmayı planladıklarını vurgulayan Arıoğlu, enerji kaynaklarının verimli kullanılmasını ve güvenli gıdaya ulaşamayan milyonlarca insanı düşünerek israfın neden olduğu sonuçları en çarpıcı biçimde gözler önüne sereceklerini ifade etti.


YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor