Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emektar Öğretmenin Terasındaki Kuşlarla Kazandığı Madalya

Emekli Öğretmen, Kuşlara Olan

Emekli Öğretmen, Kuşlara Olan Tutkusunu Geniş Terasında Yaşıyor

53 yaşındaki emekli beden eğitimi öğretmeni Uzun, çocukluk yıllarında kuşlara olan tutkusunu keşfetti. Uzun, tür ve sayıları her geçen yıl artan kuşlarını daha iyi şartlarda beslemek için 7 yıl önce geniş bir ev satın alıp iki katlı binanın 65 metrekarelik terasını kuşlarına ayırdı.

Kuşlarına Dünya Çapında Ödüller Kazandıran Uzun

Uzun’un terasında gökkuşağı ispinozu, papağan ispinozu, minyatür kumru, sevda papağanı başta olmak üzere farklı türlerden 600’ü aşkın kuş bulunuyor. Uzun, yurt içi ve yurt dışında katıldığı güzellik yarışmalarından kazandığı onlarca kupa ve madalyayı terasında sergiliyor.

Uzun’un Kuş Sevdası Küçük Yaşlarda Başladı

Uzun, kuş sevdasının 5 yaşında beslediği güvercinle başladığını belirtiyor. Daha önceki evlerinin farklı yerlerinde yumurtalardan yavru çıkardığı bölümler olduğunu belirten Uzun, geniş ev almaya karar vererek kuşlarını daha iyi şartlarda beslemeye başladı. Zamanının büyük bir kısmını kuşların yanında geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Kuşlarıyla Dünya Çapında Başarılar Elde Eden Uzun

Uzun, emeklilik sonrası hayatını kuşlarına adayarak, yurt içi ve yurt dışında birçok kuş güzellik yarışmasına katıldı. İstanbul’da dünya yarışmasında şampiyon olan Uzun, İtalya Napoli’deki yarışmada da başarı elde etti. Kendi açısından çok önemli bir başarı olan Türkiye şampiyonluğunu elde eden Uzun, kuşlarına olan bağlılığını ve tutkusunu her geçen gün arttırıyor.

Gelecek Hedefi: Avrupa Ülkelerindeki Kuş Yetiştiricilerine Karşı Yarışmak

Uzun, gelecek hedefinin Avrupa ülkelerindeki kuş yetiştiricilerine karşı derece elde etmek olduğunu belirtiyor. İspanya, İtalya, Portekiz gibi ülkelerde baktığı kuşları ile yarışmak isteyen Uzun, kuşlarıyla birlikte vakit geçirmenin kendisine huzur verdiğini ifade ediyor.

İlgili Haber  ÖSYM'nin Açıkladığı Gerçek Enflasyon, Sınav Ücretlerine Zam Getirebilir

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!