Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitimde Sosyal Sorumluluk: Topluma Katkıda Üçüncü Dönem

Dokuz Eylül Üniversitesi Türkiye’nin

Dokuz Eylül Üniversitesi Türkiye’nin En Fazla Sosyal Sorumluluk Projesi Geliştiren 3. Üniversitesi Olma Başarısı Gösterdi

DEÜ, Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Dikkat Çekiyor

Dokuz Eylül Üniversitesi, sürdürülebilirlik, eğitimde fırsat eşitliği ve hayvan hakları gibi çeşitli alanlarda yürüttüğü çalışmalar ile Türkiye’de en fazla sosyal sorumluluk projesi geliştiren 3’üncü üniversite olma başarısı gösterdi. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan açıklamada Türkiye’de toplam 4 bin 668 sosyal sorumluluk projesi yürütüldüğü belirtildi.

Rektör Hotar: Toplumla Bütünleşme Önceliğimiz

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, üniversitenin toplumla bütünleşme ve kamusal yarar gözetme önceliklerine vurgu yaparak, yapılan çalışmaların genellikle bu düşünceyi temel aldığını belirtti. Ayrıca, “Kurum olarak önceliklerimizden birisi de kamusal yararı gözetmektir. Yürüttüğümüz faaliyetlerin, deprem bölgesindeki çalışmalarımızın ve akademik araştırmalarımızın temelinde de genellikle bu düşünce yer alıyor. Çünkü biz üniversite ve toplumu bütünleştiren, kapsayıcı bir eğitim modeli ile hizmetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

DEÜ’den Örnek Dayanışma: Kahramanmaraş Depremleri

Rektör Hotar, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında üniversitenin bölgeye yönelik gösterdiği dayanışma örneğine dikkat çekerek, “Geçtiğimiz sene yaşadığımız deprem örneğinde de görüldüğü üzere toplum olarak herkes bir araya gelerek yardımlaşabiliyor. Biz de bu durumda üzerimize düşeni yapmaya gayret ettik. Depremin ilk gününden itibaren hem bölgede hem de yardımların sürekliliği konusunda örnek bir dayanışma sergiledik. Su arıtma üniteleri kurmak, konteyner sınıf oluşturmak, bölge halkının ekonomik kalkınmasını desteklemek için Hatay’da Çarşı Yaşam Alanı oluşturmak bölge halkı için yaptıklarımızın sadece birkaçı. Yardımlarda esas önemli olan ise sürekliliğin sağlanmasıdır. Biz bölge halkının yanında olmaya ve onların yaralarını sarmaya devam ediyoruz” ifadesinde bulundu.

İlgili Haber  MeB E-Karne Görüntüleme Ekranı 2023-2024 | E Okul Karne Sorgulama ve Giriş Tarihi Ne Zaman?

DEÜ’nün Uluslararası Görünürlüğü Artıyor

DEÜ’nün ‘Yeşil Dönüşüm’, ‘Engelsiz Üniversite’ ve ‘Sürdürülebilir Kampüs’ gibi alanlarda yürüttüğü öncü uygulamalarla uluslararası bilim dünyasındaki görünürlüğünü artırdığını belirten Rektör Hotar, üniversitenin toplumu şekillendirerek geleceği inşa ettiğini vurguladı. Ayrıca, “Bilimsel araştırma ve yükseköğretim görevini, kaliteli toplumsal hizmet anlayışı ile sürdüren kurumumuz, 2023 yılında toplam 7 bin 383 etkinlik düzenledi. Üniversiteler, sadece akademik araştırmaların merkezi değildir. Aynı zamanda toplumu şekillendirerek geleceği de inşa eder. Bu yüzden sadece akademik çalışmalar yürütmüyor, aynı zamanda toplumu ilgilendiren konularda da çalışıyoruz. Yaptığımız araştırmalar, düzenlediğimiz etkinlikler ve yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projeleri ile üniversite ve toplumu ortak bir payda da buluşturuyor, toplumsal duyarlılığı artırıyor ve sosyal açıdan da bir fark yaratıyoruz” diye konuştu.

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler