Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim Yolculuğunda Duymak İstediğiniz Ses: Saz ve Al Yazması

Aybke Yaln Anısına Gsterilen

Aybke Yaln Anısına Gsterilen Film, Cumhur İttifakı Adayı Murat Kurum Tarafından Yorumlandı

Aybke Yaln Filminin Gsterimi

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Bakan Adayı Murat Kurum, Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Batman’da 2017’de terörist saldırısında hayatını kaybeden öğretmen Aybke Yaln’ı anmak amacıyla gösterilen “Aybke: Öğretmen Oldum Ben” adlı filmin gsterimine katıldı. Kurum, film sonrasında yaptığı konuşmada ehit öğretmenin azmini ve mücadelesini vurguladı.

Mücadele ve Anılarının Yaşatılması

Kurum, öğretmenlerin hatıralarının ve mücadelelerinin her okulda, her kütüphanede ve her öğrencide yaşadığını belirtti. Buna ek olarak, PKK teröristlerine karşı mücadeleyi sürdüreceklerini ve Türkiye’nin her bir kar toprağı için mücadele edeceklerini ifade etti.

Gençlere Verilen Mesaj

Kurum, gençlere en iyi eğitimi alarak ülkelerini geliştirmeleri için tavsiyelerde bulundu. Gençlere, mücadelelerini sürdürmeleri ve en iyi eğitimi alarak ülkeyi daha da ileriye götürmeleri çağrısında bulundu.

Geleceğe Yönelik İnancı

Kurum, gençlere ve ülkenin geleceğine olan inancını vurgulayarak, gençlerin ülkeyi daha ileriye taşıyacaklarını ifade etti. Ayrıca, gençlerin, Türkiye’yi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayal ettiği muasır medeniyetler seviyesine taşıyacaklarını vurguladı.

Filmin yapımcısı İsmail Demir, konuşmaların ardından Murat Kurum’a çiçek takdim etti. Programa, AK Parti İstanbul Milletvekili Engin Karslı, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ve diğer vatandaşlar da katıldı.

İlgili Haber  Öğretmenlerin Beklentisi: Bakanlık Harekete Geçmiyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!