Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim Ücretleri Tepetaklak! Velilerin Tepesi Attı Atacak

Velilerin tepesi attı atacak!

Velilerin tepesi attı atacak! Eğitim ücretleri günden güne yükselmeye devam ediyor

Özel okulların artan eğitim ücretleri, veliler tarafından tepkiyle karşılanıyor. Özellikle yeni kayıt ve bazı sınıflarda uygulanan yüksek ücret artışları dikkat çekiyor. Ara sınıflar için uygulanan zam oranları, yüzde 56,89 ile sınırlandırılmış durumda. Ancak 1., 5. ve 9. sınıflar gibi bazı sınıflar için belirlenen tavan zam oranı bulunmuyor ve bu sınıflar için ücretler, okul ile veli arasındaki sözleşmeye göre değişebiliyor.

VELİLERİN TEPESİ ATTI ATACAK! EĞİTİM ÜCRETLERİ GÜNDEN GÜNE YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Bilfen Eğitim Kurumları gibi bazı okullar, ilkokul 1. sınıf öğrenim ücretlerini 485.800 TL + KDV olarak belirledi. Ayrıca yemek ücreti 96.000 TL + KDV olarak açıklandı. Bu durumda, ilkokul 1. sınıfa giden bir öğrenci için toplam maliyet, yemek dahil 639.980 TL’ye ulaşıyor. Geçen yıl aynı okulun Maslak kampüsünde öğrenim ücreti 202.500 TL + KDV idi, bu yıl ise yüzde 239’luk bir artış yaşandı. İlk kez okula başlayan öğrencilerle, ara sınıf öğrencileri arasında büyük bir ücret farkı oluşuyor.

Robert Kolej gibi bazı özel okullar henüz yeni dönem ücretlerini açıklamadı, ancak geçen yılın yüzde 56.89’luk artışı göz önüne alındığında, bu yılki ücretin 990 bin TL’ye çıkması ve taksitli ödemelerde 1 milyon 62 bin TL’yi aşması bekleniyor. Bu durum, özel okullarda eğitim maliyetlerinin yüksekliği konusunda velilerin endişelerini artırıyor.

İlgili Haber  Ortak Sınav Soru Dağılım Tabloları Yayımlandı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Antalya’da Sürücü Adaylarına Trafik Eğitimi
Sıradaki Haber Kemer’de Jandarma Ekipleri, Sürücü Adaylarına Eğitim Sundu.