Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim Teknolojilerinde Yenilik Yarışı Başlıyor

Eğitim Teknolojileri Yarışması TEKNOFEST

Eğitim Teknolojileri Yarışması TEKNOFEST Kapsamında Başlıyor

Genç Beyinler Eğitimde Teknoloji Entegrasyonu İçin Yarışacak

Eğitim Teknolojileri Yarışması, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından düzenlenen TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilecek. Yarışma, eğitim ve öğretimde teknoloji entegrasyonu ile öğrenmeyi kolaylaştıracak çözümler üretmeyi hedefliyor.

Katılımcılar

Yarışmaya Türkiye ve yurtdışında öğrenim gören ilkokul, ortaokul, lise, üniversite öğrencileri ve mezunlar katılabilecek. Ayrıca mezun seviyesindeki firmalar ve girişimciler de takım veya bireysel olarak başvuru yapabilecek.

Proje Kriterleri

Katılımcılardan, öğrenmede verimliliği artıracak çözümler geliştirmeleri bekleniyor. Bu çözümler, bilgisayar destekli veya mobil kullanıma uygun olmalı ve öğrencilerin çevrim içi veya çevrim dışı öğrenme platformlarında kullanılabilmeli. Ayrıca, eğitsel yazılım, oyun, simülasyon ve yenilikçi teknolojiler üzerinde projeler geliştirmeleri de isteniyor.

Ödüller

Eğitim Teknolojileri Yarışması’nda dereceye girenler, ciddi ödüller kazanacak. İlkokul ve ortaokul seviyesindeki birincilere 50.000 TL, ikincilere 40.000 TL, üçüncülere 30.000 TL verilecek. Lise seviyesinin birincisine 50.000 TL, ikincisine 40.000 TL, üçüncüsüne 30.000 TL ödül verilirken, üniversite ve üzeri seviyesindeki birinciye 60.000 TL, ikinciye 50.000 TL, üçüncüye 40.000 TL ödül takdim edilecek.

Başvuru Tarihi

Yarışmaya başvurular 20 Şubat tarihinde sona erecek. Genç beyinler, eğitimde teknoloji entegrasyonu için yarışmaya hazır olmalı.

İlgili Haber  Milli Eğitim Bakanı Tekin: "Eğitime en çok payı birinci sırada veriyoruz" - Sakarya'da Son Dakika Haberleri

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!