Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim Sistemi Milli Güvenliğin Temel Taşıdır

Murat Ertaş: Öğretmen Yetiştirmede

Murat Ertaş: Öğretmen Yetiştirmede Paradigma Değişikliği Gerekiyor

Öğretmen Yetiştirmede Milli Kimlik İdeali

Şuurlu Öğretmenler Derneği’nin düzenlediği 9. Yerel Eğitim Şurası’nda konuşan eğitimci-yazar Murat Ertaş, öğretmen yetiştirmede milli kimlik idealiyle bir paradigma değişikliğine gidilmesi gerektiğini öne sürdü. Ertaş, Harp Okulları ve Polis Akademisi gibi “Öğretmen Akademisi” kurulmasını teklif etti.

Öğretmenlerin Rolü ve Önemi

Ertaş, öğretmenin asker ve polis gibi milli güvenlik meselesi olduğunu vurgulayarak, öğretmenlerin bilgi aktarıcısı olmaktan ziyade öğrencilere milli kimlikle terbiye edilmiş bilgi şuurunu vermeleri gerektiğini belirtti. Ayrıca, öğrencilerin düşünmelerini sağlamak ve bilgi üretmelerine destek olmak da öğretmenlerin üzerine düşen önemli görevler arasında yer almaktadır.

Milli Kimlik ve Eğitim

Ertaş, eğitim sisteminin milli güvenlik meselesi olduğunu vurgulayarak, öğretmen yetiştirmenin özel ve titiz bir programla gerçekleşmesi gerektiğini belirtti. Bu bağlamda, öğretmen akademileri açılması ve öğrencilerin milli değerler üzerinde eğitilmelerinin önemine dikkat çekti.

Öğretmen Akademileri ve Eğitim Programı

Önerileri arasında, öğretmen akademilerinin kurulması ve öğrencilerin genel kültür derslerinden başlayarak, branş derslerine kadar disiplinlerarası bilgi ve düşünme yetkinliğine ulaşmalarını sağlayacak bir eğitim programı izlenmesi yer almaktadır. Ayrıca, öğretmen adaylarına temel milli değerlerin olduğu “Öğretmenin El Kitabı” verilmesi de önerileri arasındadır.

İHA

İlgili Haber  Öğretmen Atama Takvimi 2024 Açıklandı: MEB Branş ve Kontenjanları Belli Oldu mu?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!