Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim Portalı Neden Çöktü? Giriş Sorunu mu Var?

E Okul Uygulaması Erişim

E Okul Uygulaması Erişim Sorunları Yaşıyor! 14 Ocak 2024

E Okul Uygulaması Hakkında Bilgi

Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir sistemi olan e okul çok büyük bir öneme sahiptir. Öğrenciler hakkındaki çoğu bilgiye bu sistem üzerinden erişilebiliyor. Öğretmenler sınav sonuçlarını bu sisteme işliyorlar ve öğrenciler ile veliler de takip edebiliyorlar. Ayrıca ek olarak farklı bilgiler de sistem içerisinde bulunuyor ve velilerin kolaylıkla takibi sağlanabiliyor. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen tarafından kullanılan e okul çok büyük bir iletişim ağına sahiptir.

E Okul Uygulaması Çökme Sorunları

Özellikle dönem sonları yaklaştıkça öğretmenler öğrencilerin not girişlerini yapıyorlar. Bu da sistem içerisinde çok büyük bir yoğunluğun yaşanmasına neden oluyor. Bu yoğunluk da anlık olarak sisteme erişim sorunu ortaya çıkarıyor. Gün içerisinde e okul sistemine giriş yapamayanlar bu anlık çökmelere yakalanıyorlar. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı, anlık erişim sorunları haricinde herhangi bir büyük teknik aksaklık hakkında açıklama yapmadı. Hem öğrenciler hem de öğretmenler sisteme girmeye devam edebiliyorlar. Ancak yoğunluğa göre erişimin sağlanamadığı da oluyor.

E Okul Uygulaması Gelecek Hafta İçin Beklentiler

E okul sisteminin çok yoğun olacağı yeni bir haftaya başlanıyor. Bu yeni haftada öğretmenler öğrencilerin dönem sonu notlarını sisteme işleyecekler ve karneler belli olacak. Bu süreç içerisinde karnelerini ve notlarını merak eden öğrenciler de sisteme girecekler. Çok büyük bir yoğunluk yaşanacağı için bu hafta boyunca e okul çöktü mü sorusu gündeme gelebilecek.

İlgili Haber  Garanti BBVA'nın Sosyal ve Finansal Liderlik Programı'na Katılan Öğrencileri Ağırladı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!