Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim Gücü Sen’den Kulp’taki Hutbe Olayına Flaş Yorum

Kaymakamın Milli Duruşu Olay

Kaymakamın Milli Duruşu Olay Yarattı: Eleştirenler Değil, Ödüllendirenler Olmalıdır

Ahmet Ölçer: Kaymakamın Duruşu Övgüyü Hakediyor

Eğitim Gücü Sen Kurucular Kurulu Üyesi ve Çorum İl Başkanı Ahmet Ölçer, Diyarbakır’da Cuma namazı sırasında yaşanan hutbe olayını değerlendirerek, milli bir duruş sergileyen Kaymakamın eleştirilmek yerine ödüllendirilmesi gerektiğini bildirdi. Ölçer, yaşanan olayın ardından Kaymakam Burak Akeller’in davranışlarını övdü.

Kaymakamın Milli Duruşu

Diyarbakır’ın Kulp İlçesi, Bahçelievler Camii imamının Cuma hutbesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan metinde şehitlerle ilgili paragrafı atlayıp diğer paragrafa geçmesini ve o esnada Cuma namazı için camide bulunan Kulp Kaymakamı Burak Akeller’in, devlet adamlığı refleksi göstererek şehitlerimizin aziz hatırasına sahip çıkarak milli bir duruş sergilemesini değerlendiren Ölçer, eleştirenlere tepki gösterdi.

Ahmet Ölçer’in Açıklamaları

Ahmet Ölçer, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Kaymakama maganda, ham, çiğ, kaymakamı savunanlara güdük ve hödük diyenler şunu bilsin ki; Kaymakam Burak Akeller görevini ihmal etmemiş, bir mülki amir olarak yapılması gerekeni anında yapmıştır. Zira hutbe bittikten sonra yapılacak ikazın hiçbir kıymeti harbiyesi olmayacaktı. Böylesine üstün devlet refleksi olan bir Kaymakamın bırakın eleştirilmesi, ödüllendirilmesi gerekir.”

Olayın Ardından Gelişmeler

Kaymakamın milli duruşunu eleştirenlerle ilgili olarak Ölçer, eleştirilere karşı çıkarak, Kaymakamın davranışlarının övgüyü hak ettiğini vurguladı. Ayrıca, Eğitim Gücü Sen olarak, devletin mülki amirlerine hakaret eden yetkili sendika yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Diyarbakır’daki Olayın Değerlendirilmesi

Ölçer, yaşanan olayın ardından yaşanan gelişmeler ve Kaymakamın milli duruşunu vurgulayarak, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın konuya ilişkin gerekliliği yapmasına dikkat çekti. Ayrıca devletin nizamı asiliğini ve keyfilik göstermeyeceğini vurgulayarak, Kaymakamın milli duruşuna sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

İlgili Haber  Nefret Nesli Saldırısı: Özgün ve Benzersiz Bir Analiz

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Sendikacı pusulasını şaşırmış. Türk Bayrağı ile alıp veremediği nedir. “Şecaat arz ederken merd-i kıbtî sirkatin söylermiş” misali göstermiş içindekileri. Kaymakam Bey’i Tebrik ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!