Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim Fakültesinde İki Kere Farklı Bireyler Tartışıldı – Bilecik11

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü’nden “İki Kere Farklı Bireyler” Konulu Bilimsel Paylaşım Toplantısı

Etkinlik Detayları

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü, “Bilimsel Paylaşım Toplantıları” kapsamında “İki Kere Farklı Bireyler” başlıklı sunumu gerçekleştirdi. Etkinliğe Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç ve öğretim üyeleri katıldı.

Konuşmacı ve Konu Başlıkları

Arş. Gör. Mevlüt Cırık, “İki Kere Farklı Bireyler” konulu sunumunda başarı ve yetenek unsurlarının doğru orantılı olmama ihtimallerini ele aldı. Hem üstün yetenekli hem de öğrenme güçlüğü çeken çocukların eğitim-öğretim hayatları ve sosyal yaşantıları üzerine detaylar paylaştı. Ayrıca, bireylerin eksik oldukları yönlerini belirlemede kullanılan metotlar ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Örnekler ve Sonuç

Arş. Gör. Cırık, sunumunda “İki Kere Farklı Bireyler” için örnekler vererek, bu bireylerin eğitim hayatlarında karşılaştıkları zorlukları vurguladı. Ayrıca, üstün yeteneklilerin dikkat eksikliği veya hiperaktivite bozukluğuna sahip olabileceğini belirtti ve bu konudaki tanılama yöntemlerinden bahsetti. Cırık, konuyla ilgili örneklerle zenginleştirdiği sunumunu soru cevap kısmının ardından tamamladı.

Öğrencilere Yönelik İmkânlar

Arş. Gör. Cırık, sunumunda öğrenciler için okul tabanı zenginleştirme, okul müfredatının daraltılması ve ileri düzey eğitim uygulamaları gibi imkânların sunulabileceğinden bahsetti. Ayrıca, “İki Kere Farklı Bireyler” için sağlanabilecek eğitim olanakları üzerine önerilerde bulundu.


İlgili Haber  Doğanın İçinde Eğitim: Canik Orman Akademisi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!