Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim Çalışanları Aradıkça Çözüm Bekliyor – Antalya Ekspres

ARA TATİL DÖNEMİNDE EĞİTİMDE

ARA TATİL DÖNEMİNDE EĞİTİMDE YAPILMASI GEREKENLER

ARA TATİLİN FIRSAT OLARAK DEĞERLENDİRİLMESİ

Memur Sen Antalya Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, okulların ara tatile girmesi ile birlikte eğitimdeki eksikliklerin ele alınması gerektiğini belirtti. Bu dönemin, eğitimdeki sorunların çözülmesi için bir fırsat olduğunu vurgulayan Miran, Milli Eğitim Bakanlığından bu konuda adımlar atılmasını beklediklerini söyledi.

ÖĞRETİM PLANINDA DEĞİŞİKLİKLER

Miran, öncelikle eğitimde köklü bir müfredat değişikliğinin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, öğrenci devam takibi, sınıfta kalma durumunun düzenlenmesi, velilerin okula randevu ile girmesi gibi konularda da ciddi adımlar atılması gerektiğini ifade etti. Öğretmenlerin işinin kolaylaştırılması ve öğretmene değer verilmesi konularına da önem verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU

Öğretmenlik Meslek Kanunu konusunda da Miran, değişikliklerin gerekliliğini vurguladı. Özellikle atamaların ve kariyer basamaklarının düzenlenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, öğretmen açığının tamamen kapatılması ve fırsat eşitliğinin sağlanması konularında da adımlar atılmasının önemli olduğunu ifade etti.

KALICI YER DEĞİŞİKLİĞİ SİSTEMİ

Yer değişikliği taleplerinin gerçekleştirilmesi için kalıcı bir sistem kurulması gerektiğini belirten Miran, bu konuda yapısal düzenlemelere ihtiyaç olduğunu söyledi. Ayrıca, öğretmenlerin motivasyonunu artıracak kariyer sistemi için yasal düzenleme yapılması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi

İlgili Haber  Sakarya'da Engelli Bireylere Afet Eğitimi Verilecek - Son Dakika Haberleri

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!