Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, Genel Müdürlerle Zeytinlik Konağı’nda İnceleme Yaptı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Doç Dr. Kemal ŞAMLIOĞLU, Genel Müdürlerimizle Birlikte Zeytinlik Konağında İncelemelerde Bulundu

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Doç Dr. Kemal ŞAMLIOĞLU ve Genel Müdürlerimiz Zeytinlik Konağını İnceledi

Bir dizi programa katılmak üzere ilimize gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Doç Dr. Kemal Şamlıoğlu, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Sayın Fethullah Güner, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ile birlikte Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Zeytinlik Konağı’nda incelemelerde bulundu.

Zeytinlik Konağı Ziyareti

Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu’nun ziyareti sırasında, Genel Müdürler ve diğer il milli eğitim yöneticileri de hazır bulundu. Ziyaret kapsamında, Zeytinlik Konağı’nın fiziki mekânları detaylı bir şekilde incelendi ve burada görev yapan usta öğreticiler ve öğrencilerle bir araya gelindi. Bakan Yardımcısı, konakta yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı ve öğrencilerle kısa sohbetler gerçekleştirdi.

Markalaşma ve Patent Süreçleri

Bakan Yardımcısı Sayın Doç Dr. Kemal Şamlıoğlu, ziyaret sırasında okul ve kurumların çalışmalarında ortaya çıkardıkları ürün ve hizmetlere dair patent başvuruları ve markalaşma sürecinin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, Zeytinlik Konağı’nın marka tescilinin alınarak ilimiz turizmine önemli bir markanın kazandırıldığını söyledi. Bu süreçte emeği geçen tüm çalışanları tebrik etti ve çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Tarihi Konağın Eğitim Öğretime Kazandırılması

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, konakla ilgili yaptığı sunumda, binanın Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yiyecek-içecek ve konaklama alanlarında öğrencilerin uygulama birimi haline getirildiğini belirtti. Aynı zamanda, konağın marka tescilinin alınarak ilimiz turizmine önemli bir katkı sağladığını da vurguladı.

İlgili Haber  Merkez Okul Müdürleri İçin Disiplin İşlemleri Eğitim Semineri düzenlendi

Özgün İçerik ve Görseller: [Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Resmi Web Sitesi]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler