Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitici Keşif: Ders Turizmi

Öğrencilerin Sömestir Tatili Tercihi:

Öğrencilerin Sömestir Tatili Tercihi: Antalya’da Ders Çalışma Kampları

Öğrenciler ve Öğretmenler için 16 Günlük Tatil Başlıyor

20 milyon öğrenci ve 1 milyon 200 bin öğretmen, 19 Ocak’ta başlayacak yarıyıl tatili ile birlikte 5 Şubat Pazartesi’ye kadar 16 gün tatil yapacak. Tatilciler kayak merkezleri ve termal otellere daha çok ilgi gösterirken, özellikle sınavlara hazırlanan sınıf gruplarına yönelik özel okullar, ağırlıklı Antalya’daki 5 yıldızlı otelleri tercih ediyor. Öğrencilerin oluşturduğu gruplar, 16 gün boyunca tatilde dinlenip, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılımın yanı sıra kamplarda ders çalışacak.

Antalya Otelleri Öğrenci Gruplarını Misafir Ediyor

DHA’nın haberine göre Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, sömestir tatilinde genellikle kayak merkezleri ve termal tesislerin tercih edildiğine dikkati çekerek, “Antalya’daki birçok otel ise ders çalışmak için çalışma odaları ve alanlar hazırladı. Hem dinlenmek hem ders çalışmak isteyen öğrenciler, gruplar halinde Antalya’ya geliyor. Yine öğrencilerin sportif grupları Antalya’yı tercih ediyor. Örneğin Kemer’deki bir otele, sömestirde 2 bin çocuk basketbol kampı için geliyor. Belek’teki otellerimizde ise ders çalışmak için gelen 3 okul grubu bulunuyor” dedi.

Özel Okulların Talebi Artıyor

Kundu’daki 5 yıldızlı bir otelin genel müdürü İsmail Çağlar, sömestir dönemi için iç pazarda tatil amaçlı çok fazla hareketlilik olmadığını, ancak ders çalışma gruplarının dikkat çektiğini söyledi. Son yıllarda Antalya’da kış döneminde açık otellere, özel okulların kurs kampları için ciddi talep oluşturduğunu anlatan Çağlar, “Okullar öğrencilerini yarıyıl tatilinde otele getiriyor. Burada hem ders çalışıyorlar hem de sanatsal, sportif ve kültürel faaliyetlere katılıyorlar. Hem dinlenip hem de ders çalışıyorlar. Antalya’da son yıllarda gelişen yeni bir tatil modeli oluştu” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haber  Elazığ'da Kız Meselesi Yüzünden Lisede Çıkan Kavgada Öğrenci Bıçaklandı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.