Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ege Üniversitesi Zirvede!

Ege Üniversitesi, Sosyal Sorumluluk

Ege Üniversitesi, Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Zirveyi Göğüsledi

Ege Üniversitesi (EÜ), Ege Bölgesi’nde konumlandığı ve yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla toplumun her kesimiyle etkileşimi sağlamaya devam etmektedir. Bu doğrultuda EÜ, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Değerlendirme Raporuna istinaden 2023 yılı içinde en fazla sosyal sorumluluk projesine imza atan üniversite olma başarısını elde etti. Bunun yanı sıra Ege Üniversitesi, dezavantajlı gruplarla ilgili çalışmalarda da Türkiye genelinde ikinci sırada yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak: “Toplumsal Hizmet ve Destek Misyonumuzdan Sapma Yok”

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, üniversite öğrencileri ve personelinin topluma dönük projelerde aktif rol almalarının önemine değinerek şunları ifade etti: “Ege Üniversitesi olarak toplumsal hizmet ve destek misyonumuzdan sapma göstermeksizin birçok etkili sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Yaşanan üzücü deprem felaketi sonrasında 2023 yılının büyük kısmı uzaktan öğretim ile tamamlandı; fakat üniversitemiz bünyesinde öğrencilerimiz tarafından bin 259 sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi. Öğretim üyelerimizin yürüttüğü sosyal sorumluluk proje sayısı ise 2023 yılı boyunca 853 olmuştur. Sonuç itibarıyla 2023 yılında en fazla sosyal sorumluluk projesi yürüten üniversite unvanını kazandık. Katkıda bulunan öğrencilerimizi ve personelimizi kutluyorum.” dedi.

Üniversite Dışı Etkinlikler

Prof. Dr. Budak, ayrıca üniversite olarak tüm birimlerin katkılarıyla 6 Şubat Kahramanmaraş deprem felaketinde yardım bölgesine yapılan ayni yardım sevkiyatları ve sağlık çalışanları desteğiyle, bilgi ve deneyimlerinin ihtiyaç duyulan her yerde bulunduklarını dile getirdi. Bunun yanı sıra, deprem sonrası bölgede yapılan yapısal denetimlerde uzman akademisyenlerin aktif çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Ayrıca, deprem bölgesinden İzmir ve civarına taşınan tüm vatandaşlara yönelik sağlık, eğitim ve sosyal yardım çalışmalarının da sürdüğünü belirtti.

İlgili Haber  Başkan Büyükkılıç, Asrın Felaketi Nefes Kesiyor Çalıştayı'na Katıldı!

2023 yılında yürütülen çalışmalarla ilgili olarak EÜ Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Emine Sezer, topluma hizmet etmek ve gönüllülüğün her zaman değerli olduğuna vurgu yaparak, dikkat çeken projeler hakkında ayrıntılı bilgi sundu.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler