Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

E-YDS Sonuçları Açıklandı – Son Dakika Eğitim Haberleri – Ntv

Elektronik Yabancı Dil Sınavı

Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2024/1 İngilizce) Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) 2024/1 İngilizce sınavının sonuçları açıklandı. Sınavın sonuçlarına göre adaylar, başarılı oldukları takdirde yüksek lisans ve doktora programlarına başvurabilecekler.

Yabancı Dil Sınavı Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) 2024/1 İngilizce sınavının sonuçları, adayların merakla beklediği şekilde açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler.

Başarılı olan adaylar, yüksek lisans ve doktora programlarına başvuru yapabilecekler. YDS sonuçları, yükseköğrenim kurumlarına başvuruda bulunacak adaylar için oldukça önemli bir kriter olarak dikkate alınmaktadır.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, sınav sonuç belgesi basım ve dağıtım işlemlerinin ise 10 gün içerisinde tamamlanacağı belirtildi. Sınav sonuç belgeleri, adayların adreslerine PTT aracılığıyla gönderilecek.

Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) 2024/1 İngilizce sınavının sonuçları, sınav tarihinden itibaren ortalama bir ay içerisinde adayların erişimine açılacaktır. Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden erişebilecek ve sonuç belgelerini online olarak alabilecekler.

İlgili Haber  İstanbul ve Saraybosna'daki Eğitim Kurumları Kardeş Okul Protokolüne İmza Attı - Avrasya'dan

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!