Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

E-Devlet Hizmet Sayısı 74’e Çıkardı!

“`html TÜRKİYE’NİN BAŞARILI E-DEVLET

“`html

TÜRKİYE’NİN BAŞARILI E-DEVLET UYGULAMALARI


MEB’nin e-Devlet Üzerindeki Dijital Hizmetleri

Türkiye, Avrupa Komisyonunun “e-Devlet Karşılaştırma 2023 Analiz Raporu”nda 10 puanlık bir artışla dikkat çekici bir yükseliş kaydetti. Millî Eğitim Bakanlığı, e-Devlet uygulaması üzerinden sunduğu 74 hizmet başlığıyla rapora etkisini gösterdi.

MEB E-Devlet Hizmetleri

MEB, e-Devlet üzerinden e-okul, EBA (Eğitim Bilişim Ağı), ÖBA (Öğretmen Bilişim Ağı), MEBBİS (Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri), DYS (Doküman Yönetim Sistemi), elektronik sınav uygulamaları, belge doğrulama, veli bilgilendirme, kayıt-okul-mezuniyet belgesi sorgulama, nakil işlemleri, e-dilekçe ve randevu sistemleri gibi çeşitli başlıklarda hizmetler sunuyor.

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi

e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi ile okulların öğrenci kayıt, nakil, devamsızlık gibi tüm iş ve işlemler fonksiyonel olarak Bakanlığın merkezî veri tabanında gerçekleştiriliyor.

MEBBİS ve DYS

MEBBİS, DYS ve diğer hizmetler ile Bakanlık, elektronik hizmetlerin bütününü kapsıyor ve kullanıcı dostu bir yaklaşımla hizmet sunuyor.

Avrupa Karşılaştırma Analiz Raporu

Ankara merkezli haber ajansı BHA, Avrupa Komisyonunun yayımladığı rapora göre, Türkiye’nin e-Devlet uygulamaları alanında diğer Avrupa ülkeleri arasında 10’uncu sırada yer aldığını bildirdi.

Kullanıcı Odaklılık ve Dijital Hizmetler

Raporda, Türkiye’nin “Kullanıcı Odaklılık” ve “Dijital Hizmetler” kapsamında elde ettiği başarılar da vurgulandı. Bu sonuçlar, Türkiye’nin e-Devlet uygulamalarında vatandaş odaklı politikaların başarılı bir şekilde uygulandığını gösteriyor.


“`

İlgili Haber  Deü, Dezavantajlı Gruplara Yönelik En Çok Faaliyet Yapan Üniversite Oldu!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yozgat Bozok Üniversitesi ve Devlet
Sıradaki Haber Yozgat’a Yapılacak İnşaat İçin Yer Teslimi Yapıldı!