Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doğanın İçinde Eğitim: Canik Orman Akademisi

Canik Orman Okulu: Doğa

Canik Orman Okulu: Doğa ve Çevre Bilincinin Yer Aldığı Eğitim Alanı

Çocuklara Doğa ve Çevre Bilinci Kazandıran Eğitim Kampüsü

Canik Belediyesi, atıl durumda olan okul alanını Canik Orman Okulu’na dönüştürerek çocukları ve gençleri doğa ve çevre dostu nesiller olarak yetiştirmeyi hedefliyor. 6190 metrekarelik alanda yer alan okulda açık ve kapalı derslikler, kompost alanı, macera parkuru ve ekim-dikim alanları bulunuyor. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, burada yetiştirdikleri çocukların zihinlerinde sıfır atık kültürünü yerleştirdiklerini belirtiyor.

Doğa ve Çevre Odaklı Eğitimler

Burada öğrencilere Sıfır Atık, Ekolojik Okuryazarlık, Çevre Bilgisi, Küresel İklim Değişikliği, Oryantiring, Doğal Yaşam ve Sosyal Beceri, Doğada Sanat, Zehirsiz Tarım ve Sürdürülebilir Yaşam Becerileri eğitimleri veriliyor. Başkan Sandıkçı, bu eğitimlerle çocukların doğaya saygılı nesiller olmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirtiyor.

Türkiye’de Bir İlk: Doğa ve Eğitimin Buluştuğu Yer

Canik Orman Okulu, öğrencilere doğayla iç içe eğitim imkanı sunuyor. Atıl durumda olan okul binalarının, doğa ve çevre dostu nesillerin yetiştiği bir eğitim kampüsüne dönüştürüldüğünü belirten Başkan Sandıkçı, Sürdürülebilir çevre anlayışının toplumlarda oluşması için çocuklara bu bilinci erken yaşlarda kazandırmanın önemini vurguluyor.

Emine Erdoğan’dan Tebrik

Sıfır atık kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen Canik Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından da tebrik edildi. Başkan Sandıkçı, çocuklara ve vatandaşlara verilen eğitimlerle ekolojik yaşamın önemini vurgulayarak, doğaya saygılı nesiller yetiştirmeyi sürdüreceklerini belirtiyor.

İlgili Haber  Mersin Valiliğine Ziyarette Bulunan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Yılmaz

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!