Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doğa Koleji Öğretmenlerinin Mücadelesi: Yatan Maaş Yine Hüsran

Doğa Koleji Öğretmenleri Maaş

Doğa Koleji Öğretmenleri Maaş İyileştirmesi İstiyor

Öğretmenlerin Talepleri

Doğa Koleji’nde çalışan öğretmenler, insanca yaşayabilecekleri koşullar ve maaşlarının iyileştirilmesi talepleriyle mücadele veriyorlar. Temel ihtiyaçlarının kurum tarafından karşılanması, ek ders ücretlerinin tam ve zamanında yatırılması gibi istekleri bulunuyor.

Maaş Karşılaştırması

Özel sektör öğretmenlerinin maaşlarında asgari ücret zammının ardından iyileştirmeler yapıldı, ancak Doğa Koleji öğretmenlerinin maaşı hala diğer öğretmenlerin altında kaldı. Kamuda görev alan öğretmenlerin maaşı ocak ayında 39-44 bin liraya ulaşırken, Doğa Koleji öğretmenlerinin maaşı 21-23 bin lira bandında kaldı.

Öğretmenlerin Tepkisi

Yedi yıldır Doğa Koleji’nde matematik öğretmenliği yapan Ahmet Aygün, maaş iyileştirmesinin yeterli olmadığını belirtti. Ocak ayında yapılan zamla birlikte maaşlarının 21-23 bin bandında kaldığını ve bu durumdan rahatsız olduklarını ifade etti. Ayrıca, tepki gösteren öğretmenlere daha az zam yapıldığını düşündüklerini belirtti.

Öğretmenlerin Görüşmesi

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, maaş zammı ve taban maaşlarının düzenlenmesi talebiyle Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile görüşmek üzere plan yapmaktadır. Sendika Genel Sekreteri Hüseyin Aksoy, öğretmenlerin bir araya gelerek harekete geçmelerinin kazanım elde etmelerine olanak sağlayabileceğini belirtti.

İlgili Haber  Tüm 81 İldeki Okullar İçin Geçerli Olacak! Karne Notlarına Etkisi Olacak... Bu Sınıflarda Eğitim Görenler Uyanık Olun!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!