Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dilimizin Zenginlikleri – Yazı Projesi

Millî Eğitim Bakanlığından Dilimizin

Millî Eğitim Bakanlığından Dilimizin Zenginlikleri Projesine Dair Resmi Duyuru Yapıldı

Projenin Tanımı ve Hedefleri

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Dilimizin Zenginlikleri Projesi hakkında bir resmi duyuru yayınladı. Duyuru, Bakan Yardımcısı Sayın Ömer Faruk YELKENCİ tarafından imzalanmıştır. Proje, öğrencilerin dilin çeşitliliğiyle tanıştırılmasını, bu sayede dili etkin kullanmayı ve düşünce dünyalarını zenginleştirmeyi amaçlamaktadır.

Projenin Gelişimi ve Uygulama Rehberi

Duyuruda, projenin Bakanlık nezdinde duyurulduğu ve bugüne kadar etkin bir biçimde sürdüğüne değinilmiş, ayrıca ileriye dönük yeni eylem planları ve adımlar da ifade edilmiştir. İl ve ilçe millî eğitim yönetimlerinin yapacağı ziyaretler, başarılı örneklerin aktarılması, ürünlerin kaydedilmesi, takip ve değerlendirme faaliyetleri gibi konular ele alınmıştır.

İl ve İlçe Ziyaretleri ve Değerlendirme Çalışmaları

Proje çerçevesinde yürütülen faaliyetlerin yerinde incelenmesi için il ve ilçe ziyaretleri planlanmaktadır ve bu ziyaretler kapsamında takip/ değerlendirme çalışmaları yürütülecektir.

Aktiviteler ve Ürün Kaydı

İl ve ilçe millî eğitim müdürlükleri ile okul ve kurum idarelerince yürütülen etkinlikler sonucunda elde edilen ürünlerin kayda alınması sağlanacaktır.

Öğrenci Katılımının Takibi

Proje kapsamında gerçekleşen tüm etkinlikler ve ilkokul, ortaokul, lise düzeyinde öğrencilerin bu etkinliklere katılım bilgileri, Bakanlığımızca il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri ve eğitim kurumları tarafından e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü üzerinden kaydedilecektir.

Çalışmaların Değerlendirilmesi ve Paylaşılması

Yararlanılacak çalışmalar, ilgili komisyonlarca incelendikten sonra öğrencilerle paylaşılmak üzere onaylanması gerekmektedir.

Bu mektupta yer alan prensiplere uygun olarak, Dilimizin Zenginlikleri Projesinin her aşamasının özenle yürütülmesi konusunda bilginizi ve gerekeni yerine getirmenizi rica ederim.

İlgili Haber  Önemli bir gün olan 29 Ekim’de öğretmen MEB tarafından görevden alındı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor