Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dilber’in Kayıp İncileri: Yılmaz Erdoğan’ın İzini Sürmek

Yılmaz Erdoğan’ın İnci Taneleri

Yılmaz Erdoğan’ın İnci Taneleri Dizisi Hakkındaki Tartışmalar Devam Ediyor

Çalıntı İddiaları ve Gerçekler

Herhangi bir bilgiye dayanmadan fikir yürütmek ve başarılı bir eseri kötülemek genellikle yaygın olan bir davranıştır. Yılmaz Erdoğan’ın “İnci taneleri” adlı TV dizisi yayına girdiğinden beri üzerindeki tartışmalar da bitmek tükenmek bilmiyor.

Murat Soner’ın Çalıntı İddiaları

Yılmaz Erdoğan’ın dizisi üzerinde çalıntı iddiasını ortaya atan, milyonlarca izleyicisi bulunan Murat Soner oldu. Ancak bu iddiaların gerçeklik payının olmadığı daha detaylı bir inceleme sonrasında ortaya çıktı.

Farklılık ve Benzerlikler

“İnci taneleri” ve “Gönül yarası” arasında konu olarak benzer hiçbir unsur bulunmamaktadır. Her iki yapımın temaları, olay örgüleri ve karakterleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle çalıntı iddiaları bilgisizce fikir sahibi olmaktan başka bir şey değildir.

Gerçeklerin Işığında Filmlerin İncelemesi

2005 yılında Yavuz Turgul tarafından yazılıp, yönetilen “Gönül yarası” filminin detaylı bir incelemesi yapıldığında “İnci taneleri”yle hiçbir benzerliğinin olmadığı görülmektedir. Her iki yapımın ana teması, karakterleri ve olay örgüsü birbirinden farklıdır.

Karakterlerin Farklılıkları

“Gönül yarası” filminde köy öğretmeni olan ana karakter, İstanbul’a geri dönüp yaşamına devam etmektedir. Karısı ölmüş, çocukları belli olan bu karakter, “İnci taneleri”nde yer alan karakterlerle hiçbir benzerlik taşımamaktadır.

Olayların Farklı Gelişimi

Filmlerin olay örgüsü incelendiğinde, “Gönül yarası”nda yer alan olaylarla “İnci taneleri”nde yer alan olayların tamamen farklı olduğu görülmektedir. Bu nedenle çalıntı iddialarının gerçeklik payı bulunmamaktadır.

Sonuç

Her iyi iş, bilgisizce yapılan eleştirilerle kötülenmemelidir. Yılmaz Erdoğan’ın “İnci taneleri” adlı dizisi üzerindeki çalıntı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Filmlerin detaylı bir şekilde incelenmesi ve karşılaştırılması, bu tür iddiaların asılsız olduğunu ortaya koymaktadır.

İlgili Haber  Ücretli Usta Öğretici İlanı - İlkadim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

1 BİLEN

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!