Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Deutsche Bank: TCMB’nin Duruşu Beklentileri Karşıladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Değişikliği Piyasada Pozitif Etki Yarattı

Uluslararası yatırımcıların son dönemde Türkiye’ye yönelik pozitif görüşleri, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) başkan değişikliği sonrasında da piyasa dostu politikaların devam edeceği yönünde.

Cuma akşamı Hafize Gaye Erkan’ın görevinden ayrılmasının ardından başkan yardımcısı Fatih Karahan’ın atanmasıyla, New York Fed’de de ekonomist olarak görev yapmıştır.

Deutsche Bank ve Enflasyon

Deutsche Bank, başkan değişikliğinin yapışkan enflasyonun 2024’te daha fazla faiz artışının yolunu açabileceğine işaret etti.

Christian Wietoska liderliğindeki stratejistler, “Yeni atanan başkan ve kısa vadede enflasyonist baskıların yapışkanlığı göz önüne alındığında, 250 hatta 500 baz puanlık önden yüklemeli bir faiz artışı için alan olduğunu düşünüyoruz” yorumunu yaptı.

Orca Macro Finansal Danışmanlık Kurucusu ve Morgan Stanley’nin Beklentileri

Orca Macro Finansal Danışmanlık Kurucusu Evren Kırıkoğlu, kişisel nedenlerle kredibilitesi zarar gören Erkan’ın yerine eski New York Fed ekonomistinin gelmesinin, Lira üzerinde orta vadede pozitif etki yaratacağını belirtti.

Uzman, Merkez Bankası’nın kredibilitesi açısından daha fazla faiz artışı olabileceğini ve bunun da Lira için olumlu olacağını kaydetti.

ABD’li yatırım bankalarından Morgan Stanley de TCMB’nin Başkan Fatih Karahan döneminde enflasyonla mücadeleye öncelik veren geleneksel para politikasını sürdürmesini beklediklerini kaydetmişti.

İlgili Haber  Pokemon Kartı Çalma Şüphelileri 665 Bin Dolarlık Zararla Yakalandı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


JPMorgan Analizi: Bankacılık Sektörü İkinci
Sıradaki Haber Jpmorgan’dan Türk Bankacılık Sektörü Analizi: Önemli Gelişmeler ve Trendler