Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremzede Öğrencilere Eğitim ve Teknoloji Desteği – Son Gelişmeler

Türk Telekom ve Sebit,

Türk Telekom ve Sebit, Türk Kızılayı’nın ‘100. Yıl Kütüphaneleri’ Projesine Teknoloji ve Eğitim Desteği Sunuyor

Teknolojik Destekle Kütüphane Açılışı

Türk Telekom ve Sebit, Türk Kızılayı’nın ‘100. Yıl Kütüphaneleri’ projesine teknoloji ve eğitim desteği sunuyor. Kızılay tarafından ilki Hatay’da hayata geçirilen bu proje, deprem bölgesindeki öğrencilere uygun bir ders çalışma ortamı sağlamayı amaçlıyor.

Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, proje kapsamında açılacak kütüphanelerde öğrencilere uygun bir ders çalışma ortamı sağlanacağını ve kütüphanelerde 44 kişin çalışabileceğini belirtti.

Eğitimde Yapay Zeka Kullanımı

Kütüphanelerde Sebit’in Vitamin LGS ve Raunt ürünleriyle öğrencilere yapay zeka teknolojisiyle sınavlara hazırlık konusunda kişiye özel akıllı çalışma programları sunulacak. Bu sayede öğrencilerin ders ve sınav başarıları artırılarak hedeflerine ulaşmaları hedefleniyor.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, projeye fiber altyapı ve teknoloji desteğinin yanı sıra Sebit’in çözümlerini sunarak öğrencilerin lise ve üniversite sınavlarına hazırlıklarını sürdürebileceklerini ifade etti.

İlgili Haber  Yaza Özel! 10.200 TL Tatil Ödülü Öğrencilere Verilecek!

50 Kütüphane Kurulacak

Kızılay tarafından başlatılan ‘100. Yıl Kütüphaneleri’ projesi kapsamında Türk Telekom, deprem bölgesinde yaklaşık 50 kütüphane kurarak lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere destek olacak. Bu kütüphanelerde internet erişimi sağlanacak, bilgisayar ihtiyacı karşılanacak ve Sebit’in kitap setleri ile dijital ürünleri öğrencilerin hizmetine sunulacak.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Samsun’da Öğrencilere Siber Suçlar ve
Sıradaki Haber Samsun’da Öğrenci ve Öğretmenlere Siber Suçlar ve Zararlı Yazılımlara Karşı Alınabilecek Tedbirler Anlatıldı