Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremde Eşi Ve Oğlu Kaybeden Kadir Öğretmenin Kabir Ziyareti

Depremde Eşini ve Oğlunu

Depremde Eşini ve Oğlunu Kaybeden Öğretmen, Tek Bacakla Yaşamaya Alışmaya Çalışıyor

Enkaz Altında Kalan Öğretmen, Ailesini Kaybetmenin Acısını Yaşıyor

Adıyaman’daki Demokrasi İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olan 57 yaşındaki Özer, depreme Yenimahalle Mahallesi’nde bulunan evinde yakalandı ve ailesiyle enkaz altında kaldı.

Eşi Gülseren ve Adıyaman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 4. sınıf öğrencisi 23 yaşındaki oğlu Muhammed Zahid’in yaşamını yitirdiği depremden 18 saat sonra enkazdan kurtarılan Özer, bina kolonunun altında kalan ve kangren teşhisi konulan sağ bacağını kaybetti.

Özer, AA muhabirine, uyurken yakalandıkları depremde umutlarını, geleceğini ve her şeyini kaybettiğini söyledi.

Öğrencileriyle Güç Bulmaya Çalışıyor

Geçen yıl, Ramazan Bayramı’nda Adıyaman’a geldiğini ve eylül ayında okula tekrar öğretmen olarak başladığını anlatan Özer, uzak kaldığı öğrencilerine kavuştuğunu ifade etti.

Öğrencileriyle de teselli bulduğunu vurgulayan Özer, “Şu anda 37 öğrencim var. Bunun 30’u eski öğrencilerim. Yapabildiğim kadar öğretmenliğe devam etmeyi düşünüyorum. Öğrencilerimden ayrılmayı da düşünmüyorum. Çok seviyorum çocukları. Onlarsız olmuyor. Öğrencilerle biz arkadaş gibiyiz. Çocuklar çekinmez, gelir boynuma sarılır, öperler beni. Babalarına, annelerine nasıl davranırlarsa bize de aynı şekilde davranırlar.”

Yeni Hayatına Alışmaya Çalışıyor

Okulların ara tatile girdiğini hatırlatan Özer, boş vakitlerini kitap okuyarak geçirdiğini, binden fazla kitabının da enkaz altında yok olup gittiğini belirtti.

Özer, tek bacakla yaşamanın zorluğuna da değinerek, “56 sene sağlam olarak hayata devam ediyorsunuz, birden karşınıza büyük bir engel çıkıyor. Gerçekten bir bacağı kaybetmek de büyük bir engel.” dedi.

İlgili Haber  Mehmet Öğretmen Sevenleri Üzüldü - Bilecik11

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması
Sıradaki Haber Öğretmen Ataması Mülakat Sonuçları ve 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Sonuçları Nereden Bakılır? 2024