Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Daü Öğrencileri, Pegasus Eğitim Merkezinde Uygulamalı Eğitimlerle Havacılıkta Tecrübe Kazandı.

DAÜ SİVİL HAVACILIK KABİN
DAÜ SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ ÖĞRENCİLERİ ACİL DURUM MOCK-UP EĞİTİMİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

DAÜ SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ ÖĞRENCİLERİ ACİL DURUM MOCK-UP EĞİTİMİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

DAÜ Öğrencileri Acil Durum Eğitimini Başarıyla Tamamladı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nun Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Ön Lisans Programı öğrencileri, Pegasus Hava Yolları Eğitim Merkezi’nde düzenlenen Acil Durum Mock-Up eğitimini ve İstanbul Havalimanı’nda (İGA) düzenlenen uygulamalı eğitimleri başarı ile tamamladı.

Mock-Up Eğitimi Detayları

Pegasus Hava Yolları Eğitim Merkezi’nde düzenlenen eğitimde öğrenciler, acil durum ekipmanlarının kullanımı, yangın söndürme, uçuş simülatörlerinde acil durum senaryo eğitimi, suda hayat kurtarma teknikleri gibi konular üzerinde detaylı eğitim aldı. Pegasus yetkilileri, öğrencilere acil durumları simüle edilmiş senaryolar üzerinden deneyimleme fırsatı verdi.

DAÜ Dekan Vekili’nden Açıklama

DAÜ Turizm Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Mine Haktanır, öğrencilerin kabinde meydana gelebilecek her türlü acil duruma karşı farklı senaryolar üzerinden eğitimler aldıklarını ve uygulamalı eğitimlerin öğrencilerin öğrendikleri bilgilerin kalıcılığını sağladığını belirtti. Ayrıca öğrencilerin İstanbul Havalimanı’nda gerçekleştirdikleri teknik ziyaretlerle, havacılık sektöründeki uygulamaları ve süreçleri yakından tanıma fırsatını bulduklarını söyledi.

Teşekkürler

Doç. Dr. Haktanır, Mock-Up eğitiminin gerçekleşmesine olanak tanıyan DAÜ Rektörlüğü, Pegasus Hava Yolları yetkilileri, İGA Yöneticileri, Uzman Aslı Akı ve eğitimde eşlik eden Sonuç Hacıoğlu’na teşekkürlerini iletti. Ayrıca, teorik bilgilerle birlikte pratik beceriler kazanmış öğrencilerin sivil havacılık endüstrisinin en çok aranan, nitelikli insan kaynakları olacağına inandığını belirtti.


İlgili Haber  Konya'da Eğitim Uçağı Kaza Yaptı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!