Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Danish Expert Provides Unique Training for English Teachers in Burdur

Burdur İl Milli Eğitim

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Uzman Daveti Programı İle İngilizce Eğitimini Geliştiriyor

Uzman Öğretmen Jesper Pinderup’un Sunumu İle İngilizce Eğitiminde Yenilikler

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu kapsamında uzman daveti programı düzenledi. Danimarka’dan davet edilen uzman öğretmen Jesper Pinderup, İngilizce öğretmenleriyle bir araya gelerek, “Danimarka Eğitim Sistemi ve Danimarka’da İngilizce Eğitim Yöntemleri ile İngilizce Öğretiminde Kapsayıcılık” konularında sunum gerçekleştirdi.

Öğretmenlere Yeni Bakış Açıları Kazandırıldı

19 – 23 Şubat tarihleri arasında Burdur Merkez, Gölhisar ve Bucak İlçelerinden 156 öğretmenin katıldığı eğitim programında, öğretmenler okullarda İngilizce öğretimine dair farklı perspektifler geliştirerek uygulama deneyimi kazandılar. Bu programı memnuniyetle karşılayan öğretmenler, Danimarka’daki İngilizce öğretim yöntemleri hakkında bilgi edindiklerini ve İngilizce iletişim becerilerini geliştirdiklerini belirttiler.

Memnuniyetlerini İfade Eden Uzman Öğretmen

Danimarkalı uzman öğretmen Jesper Pinderup, Türkiye’yi sevdiğini belirterek, “Danimarka’da ki İngilizce eğitim sistemi ile Türkiye’deki İngilizce eğitim sistemi arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu farkların aktarımı ve iki ülke arasındaki öğretim metotlarının karşılaştırılması amacıyla Burdur’a misafir olarak geldim. Burada bulunduğum için çok mutluyum ve bize bu fırsatı sunan Burdur İl Milli Eğitim Müdürü ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Müdür ve Öğretmenlerden Teşekkür ve Destek

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, Jesper Pinderup’a teşekkür ederek hediye takdim etti ve programa katılan öğretmenlere katılım belgelerini verdi. Özdemirci, “Bu tür organizasyonların öğretmenlerimize farklı bakış açıları kazandırmak açısından son derece önemli olduğuna inanıyorum. Jesper Pinderup’un burada olmasından dolayı teşekkür ediyor ve bu etkinliğin öğretmenlerimize katkı sağlamasını diliyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Haber  Kastamonu Öğretmen Akademileri Programı Konuşmasında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Yelkenci'nin Değerlendirmesi

Stratejik Planlar ve Gelecek Hedefleri

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Selahattin Kırdar, gelecek planları hakkında konuşarak, “Ülkeler arası uzman davetleri ve okul hareketlilikleri ile devam edeceğiz. Başka ülkelerden öğrencileri Burdur’a davet ederek eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi almalarını sağlayacağız. Bize destek olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Muhammed Özdemirci’ye, koordinatörlerimize ve eğitim sürecini takip eden herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!