Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çorum’da Okul Servis Aracı Trafikten Men Edildi: Öğrencilerin Güvenliği İçin Tolerans Yok

Çorum’da 14 Okul Servis

Çorum’da 14 Okul Servis Aracı Trafikten Men Edildi

Çorum’da, okul servislerine yönelik yapılan denetimlerde şartları uygun olmadığı belirlenen 14 servis aracı trafikten men edildi. Kentte öğrencilerin güvenli bir şekilde okula ulaşımını sağlamak için İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından eğitim öğretim yılı boyunca denetimler gerçekleştiriliyor. Polis ve jandarma ekipleri, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda servis araçlarını denetledi. Servis araçlarında emniyet kemeri, aydınlatma donanımı ve yangın tüpü gibi kriterleri kontrol ederken, sürücülere de güvenlik sorgusu yaptı. Ayrıca, servis araçlarında görevlendirilen rehber personelin sertifikası ve kullanmak zorunda olduğu yeleği kullanıp kullanmadığına da bakıldı. Denetimlerde, son 6 ayda 2020 servis aracı ve sürücüsü kontrol edilirken, 38 okul servisinin sürücüsüne çeşitli ihlallerden toplam 41 bin 328 lira para cezası uygulandı, ayrıca 14 servis aracı trafikten men edildi. Denetimlerin eğitim öğretim yılı boyunca devam edeceği kaydedildi.

İl Jandarma ve İl Emniyet Müdürlüğü Denetimleri

Kentteki okul servislerinin denetimleri, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor. Bu denetimler, öğrencilerin güvenliği açısından oldukça önem taşıyor. Polis ve jandarma ekipleri, bu kapsamda Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda servis araçlarını detaylı bir şekilde denetledi.

Denetim Kriterleri

Denetimlerde, servis araçlarında emniyet kemeri, aydınlatma donanımı ve yangın tüpü gibi kriterler titizlikle kontrol edildi. Ayrıca, sürücülere güvenlik sorgusu yapılırken, servis araçlarında görevlendirilen rehber personelin sertifikası ve yeleği kullanıp kullanmadığı da kontrol edildi.

Para Cezaları ve Trafikten Men Edilen Araçlar

Son 6 aydaki denetimlerde, 38 okul servisinin sürücüsüne çeşitli ihlallerden toplam 41 bin 328 lira para cezası uygulandı, ayrıca 14 servis aracı trafikten men edildi. Denetimlerin eğitim öğretim yılı boyunca devam edeceği belirtildi.

İlgili Haber  Çorum'da Eğitim ve Bilim Emekçilerinin Büyük Buluşması - Çorum Haber