Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çorum’da Eğitim ve Bilim Emekçilerinin Büyük Buluşması – Çorum Haber

Eğitim-Sen Çorum Şubesi 29.

Eğitim-Sen Çorum Şubesi 29. Yıl Dönümü Kutlama Etkinliği

Dayanışma Yemeği Düzenlendi

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Çorum Şubesi, sendikanın kuruluşunun 29. Yıldönümü nedeniyle dayanışma yemeği düzenledi. Eğitim-Sen Çorum Şubesi yönetici ve üyeleri, Müjgan Şah Düğün Salonu’nda canlı müzik eşliğinde düzenlenen yemekli gecede bir araya geldi.

Katılımcılar ve Etkinlik Detayları

Gecenin katılımcıları arasında CHP İl Başkanı Av. Dinçer Solmaz, CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Utku Ulaş Taşar, il-ilçe yöneticileri, Emek Partisi yöneticileri, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Uğur Demirer, belediye meclisi üyeleri, muhtar adayları, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ve KESK’e bağlı sendikaların şube başkanları ile çok sayıda sendika üyesi ve davetli yer aldı.

Emekli Öğretmenlere Plaket Verildi

Gecede, yıl içerisinde emekli olan öğretmenler de unutulmadı. Eğitim-Sen Şube Başkanı Kenan Sırma ve sendika yöneticileri, emekli öğretmenlere plaket verdi. Sendikanın yeni üyelerinin de tanıtıldığı etkinlikte katılımcılar canlı müzik eşliğinde halaylar çekerek eğlendi.

Eğitim-Sen Şube Başkanı Kenan Sırma’nın Konuşması

Geceye açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Kenan Sırma, sendikanın 29 yıllık mücadelesini vurgulayarak, eğitim ve bilim emekçilerinin haklarını savunmaya devam edeceklerini belirtti. Sırma, sendikanın mücadele tarihini, ilkelerini ve değerlerini anlattığı konuşmasında, eğitim sistemine yönelik dönüşümlere karşı olduklarını ve sendikanın bu konuda aktif rol oynadığını vurguladı.

Sendikanın Gelecek Hedefleri

Eğitim ve bilim emekçilerinin haklarının korunması, eğitimde dinselleşmeye karşı mücadele, ve eğitim hizmetlerinin ticarileştirilmesine karşı olduklarını belirten Sırma, sendikanın gelecek dönemde de aktif bir şekilde bu mücadeleyi sürdüreceğini söyledi.

İlgili Haber  Deü, Khk'li Emekli Öğretim Üyelerinin Dönüşünü Engelliyor - İz Gazete - İzmir Haberleri

Laiklik ve Demokrasi Mücadelesi

Sırma, sendikanın mücadelesinin aynı zamanda düşünce özgürlüğü, farklı kimliklerin temsil hakkı, ve demokratik bir Türkiye’nin yaratılması mücadelesi olduğunu ifade etti. Eğitim-Sen’in ekonomik ve demokratik haklar için zorlu bir dönemde olduğunu belirten Sırma, sendikanın üyelerini birleşmeye ve haklarını korumaya çağırdı.

Milletvekili Oğuzhan Kaya'dan karne günü mesajı: 'Ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizdir'
Milletvekili Oğuzhan Kaya’dan karne günü mesajı: ‘Ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizdir’

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!