Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çocukların Hayalini Kurduğu Rize’yi Keşfedin

Rize Kent Konseyi Çocuk

Rize Kent Konseyi Çocuk Meclisi Hayallerini Paylaştı

Çocukların Rize İle İlgili Hayalleri

Kent Konseyi çocuk Meclisi için bir araya gelen çocuklar, Rize’nin nasıl bir şehir olmasını hayal ettiklerini dile getirdi. Daha yeşil, daha az trafikli ve daha fazla sosyal alan isteyen çocuklar, şehir planlamasında kendilerinin de fikirlerinin alınmasını istedi.

Yeşil Bir Şehir ve Daha Fazla Sosyal Alan İstekleri

Çocukların hayalleri arasında daha yeşil bir şehir, trafiksiz bir şehir merkezi, çocuk kafeleri, çocuk kütüphanesi gibi sosyal alanların yanı sıra karar alınırken çocukların da komisyonlara katılması yer aldı. Ayrıca okullarda uygulamalı eğitim imkanları ve daha fazla kültürel, sanatsal, spor alanları istedikleri de belirtildi.

Çocukların Konuştuğu Noktalar

Fatih Ortaokulu öğrencisi Eymen Sali, okullarda spor salonlarının eksikliğine dikkat çekerken aynı zamanda bisiklet yollarının artırılmasını istedi. Diğer bir öğrenci Onur Ekşioğlu ise şehir merkezinde ağaç eksikliğine dikkat çekti ve trafiksiz bir şehir istediklerini ifade etti. Ceyda Göğüş ise Rize’de sadece alışveriş amaçlı AVM olduğunu belirterek çocuklar için tiyatrolar, sinemalar ve etkileşim kuracakları mekanların olmasını istediklerini belirtti.

Okul İle İlgili İstekler

Hilal Kalcıoğlu, okullardaki kantin sıraları konusunda zorluk yaşadıklarını ve kantin sayısının artırılmasını istediklerini belirtti. Diğer öğrenciler ise okul çevresindeki gürültü, servislerin geç kalması ve okul çevresindeki inşaatlar konusunda taleplerde bulundular.

Temiz ve Düşük Gürültülü Bir Şehir

Deniz Sarı, Rize için temiz ve az gürültülü bir şehir hayal ettiğini belirtirken, çocukların şehir planlamasında da fikirlerinin alınmasını istedi.

İlgili Haber  Çerkezköy'e Yeni Okul Müjdesi Veriliyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler