Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Citroen Türkiye’de Dikkat Çeken Satış Performansıyla 3 Sıra İlerledi

Citroen Türkiye, 2023 Yılında

Citroen Türkiye, 2023 Yılında Rekor Satış Rakamlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

Citroen Türkiye’nin 2023 Yılındaki Büyümesi

Citroen Türkiye, 2023 yılında 63 bin 153 adetlik satışla rekor bir performans sergileyerek, satışlarını önceki yıla göre %119 artırmayı başardı. Bu başarıyla Türkiye pazarındaki en yüksek satış adedine ulaşarak tarihi bir rekora imza attı. Aynı zamanda marka, toplam pazarda 3 sıra birden yükselerek 7’nci sırayı elde etti ve %5,1 pazar payıyla yılı kapattı.

Hafif Ticari Araçta Başarı

Citroen Türkiye’nin hafif ticari araç satışında gösterdiği performans, markaya ”Yılın En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası” ödülünü kazandırdı. Hafif ticari araç satışında 5’inci sıraya yükselen marka, 17 bin 758 adetlik satış hacmine ulaştı. Ayrıca geçen yıl gerçekleştirdiği 45 bin 395 adetlik otomobil satışıyla binek pazarında 8’inci sırada yer aldı.

Model Bazında Başarılar

Citroen modelleri kendi segmentlerinde önemli başarılara imza attı. C4, 5 bin 804 adetlik satışla kompakt hatcback sınıfının en fazla tercih edilen üçüncü modeli olurken, C3 7 bin 844 adetlik satışla B-HB segmentinde ilk 5′ te yer aldı. C5 Aircross, 8 bin 434 adetlik satışla en çok tercih edilen ikinci binek araç modeli oldu. C4 X ise 10 bin 704 adetlik satışla binek modeller içinde en fazla satılan Citroen modeli oldu. Berlingo ise en hızlı büyüyen marka unvanını alırken, 8 bin 983 adetlik satışla markanın en çok satılan ticari modeli haline geldi.

Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım’ın Değerlendirmesi

Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, 2023 yılının başarılı geçtiğini belirterek, 2024 için de hazır olduklarını ifade etti. Alkım, Türkiye’yi Citroen’in dünyada en büyük 3’üncü pazarı haline getirmenin önemli bir başarı olduğunu vurgulayarak, markanın Türk tüketicisinin teveccühü ve memnuniyeti sayesinde bu başarıya ulaştığını belirtti.

İlgili Haber  Gigachat Tip Yeterlilik Sınavını Başarıyla Geçti

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor