Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çin, ABD’yi “Ayrımcılıkla Mücadele” Konusunda Düzelmeye Çağırıyor

ABD, Çin’in Bilgisayar Korsanlığına

ABD, Çin’in Bilgisayar Korsanlığına Karşı Önlemler Almasını Eleştirdi

Çin’e Karşı Ayrımcılık Uygulamaları ve İşbirliği Engellemesi

ABD Savunma Bakanlığı’nın Çin ordusuyla çalıştığı iddia edilen Çinli şirketlerin listesine ek yapılmasını eleştiren Sözcü Vang, Çin’in bu adımlara karşı çıktığını ve ABD’nin ulusal güvenlik konseptini büyütmesine, ayrımcı listeler yapmasına ve normal ekonomik işbirliğini sekteye uğratmasına karşı olduğunu belirtti. Ayrıca, söz konusu eylemlerin yabancı şirketlerin ABD’de yatırım yapması ve işletmesi konusundaki güveni yıprattığını ifade etti.

Vang, ABD’ye Çinli şirketlere adil, ayrımcılık gözetilmeyen bir iş çevresi sunması çağrısında bulunarak Çin’in yasal ve meşru haklarını koruyacağını vurguladı.

ABD’nin Çin’e Yönelik Suçlamaları

Sözcü Vang, ABD’nin Çin’e asılsız suçlamalar yönelttiğini ve bu durumun son derece sorumsuzca olduğunu belirtti. Ayrıca, ABD’nin siber saldırıların kaynağı ve en büyük faili olduğunu iddia ederek dünya çapında siber casusluk ve saldırıları durdurma çağrısında bulundu.

ABD’nin, Çin’in Bilgisayar Korsanlığını Engellemek İçin Harekete Geçtiği İddiası

CNN’e konuşan kaynaklar, ABD’nin Pekin’in bilgisayar korsanlığı faaliyetlerine karşı aldığı önlemlere ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştu. ABD’nin, korsanların faaliyetlerini takip etmek için teknoloji firmalarıyla toplantılar düzenlediği ve son girişimin hükümetin geniş kapsamlı çabasının parçası olduğunu dile getirdiği belirtildi.

Bu adımlarla birlikte FBI ve Adalet Bakanlığının Çinli bilgisayar korsanlarına karşı harekete geçtiği ve Çin’in ABD’nin hassas kritik altyapılarına erişmeye çalıştığı iddiaları gündeme gelmişti.

İlgili Haber  Şirketler, 2023'te Her 15 Saatte Bir Konkordato İlan Ediyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor