Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çiftçi Eğitim ve Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor!

2024 Yılı Çiftçi Eğitim

2024 Yılı Çiftçi Eğitim Programı Melekli Köyünde Başladı

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü’nden Eğitim Programı

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü, Melekli köyünde gerçekleştirilen 2024 yılı çiftçi eğitim programı kapsamında planlanan konuları içeren eğitimlere devam ediyor.

Eğitim İçeriği

Eğitim programı çerçevesinde çiftçilere; Akdeniz Meyve Sineği (Ceratitis Capitata) ve Kanadı Noktalı Sirke Sineği (Drosophila Suzuki) gibi zararlılar ve mücadele yöntemleri, üretici kayıt defteri uygulamaları, hasat öncesi pestist kalıntısı ve kontrolleri, yonca yetiştiriciliği, bitki besleme ve gübreleme teknikleri, biçerdöver kontrollerinin önemi, bitki koruma ürünleri ve uygulama teknikleri, elma ve kayısı yetiştiriciliği hastalık ve zararlıları ile mücadele yöntemleri konularında eğitimler verildi.

Uygulamalı gerçekleştirilen toplantıda, bahsi geçen hastalık ve zararlılar ile ilgili broşür ve liflet dağıtıldı. Eğitimlerin amaçları arasında, gereğinden fazla ilaç ve gübre kullanımının önüne geçilerek doğaya verilen zararın azaltılması da yer alıyor.

Haber: Zeki Şıktaş

İlgili Haber  İl Jandarma Komutanlığı Belirlediği Güzergahlarda Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü için Afiş-Pankart Asılama Yerleri Tespit Etti

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!