Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Chp’den Bakan Tekin’e Özel Okul Tepkisi: Çözüm Üretmek Yerine Uyarmakla Yetinecekse İstifa Edebilir

Özel Okullarda Fahiş Zam:

Özel Okullarda Fahiş Zam: CHP’den Açıklama

Tavan Zammı Aşan Fiyatlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nce belirlenen yüzde 56,89’luk tavan zammını aşan özel okul ücretlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Özçağdaş, özel okullarda yapılan zamların yüzde 56,89’luk tavan zammını aştığını belirtti. Özellikle ara sınıflarda yüzde 150’den, yüzde 300’e varan fahiş zamların olduğunu ifade etti.

Yönetmelikten Sapma

Özçağdaş, özel okullarda yapılan zamların Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’ne aykırı olduğunu ifade etti. Yönetmeliğe göre belirlenen tavan zammın aşıldığını ve bu durumun birçok özel okulda yaşandığını belirtti. Ayrıca, özel okulların öğrenci kayıtları alırken farklı kalemlerin eklenmesi ile ara sınıflarda yüksek zam oranları ortaya çıktığını vurguladı.

Eğitim Kurumlarının Durumu

Özçağdaş, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in talihsiz açıklamalar yaptığını belirterek, özellikle Bakanlık bünyesindeki okulların fiziksel koşullarının kötüleştiğini, öğretmenler arasındaki çalışma barışının ortadan kalktığını ve okulların tarikat ve cemaatlere teslim edildiğini ifade etti. Bu durumun aileleri özel eğitim kurumlarına mecbur ettiğini dile getirdi.

İstifa Çağrısı

Özçağdaş, Bakan Tekin’in açıklamalarını eleştirerek istifa etmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, özel okullarda da tarikat ve cemaatlere teslim edilme tehlikesine dikkat çekti ve Bakan Tekin’in konuyla ilgili çözüm üretmek yerine kurumları uyarmakla yetindiğini ifade etti.

İlgili Haber  Bakan Tekin'in Özel Okul Açıklamasına Tepki: İstifa Çağrısı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler